Trwa ładowanie...
d1vk91o
18 sierpnia 2021, 12:00

Nanoakwarium. Zwierzęta, technika, aquascaping

książka
Oceń jako pierwszy:
d1vk91o
Nanoakwarium. Zwierzęta, technika, aquascaping
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Nanoakwarium to pierwszy na polskim rynku wydawniczym obszerny poradnik dotyczący nanoakwarystyki, czyli zakładania i pielęgnacji bardzo małych zbiorników akwariowych. Dziedzina ta jest jedną z najpopularniejszych i najmodniejszych gałęzi akwarystyki XXI w. Małe akwaria mieszczą się bowiem w każdym mieszkaniu, a nawet na firmowym biurku, nie wymagają również wiele pracy ani nakładów finansowych. Co więcej, można w nich trzymać fascynujące gatunki zwierząt. Ta książka jest zbiorem sprawdzonych porad na temat doboru sprzętu, urządzania i pielęgnacji takiego zbiornika oraz praktycznych przykładów aranżacji. Znajdują się w niej również opisy ponad 250 gatunków i odmian roślin oraz zwierząt idealnych do nanoakwariów – w tym ślimaków, krewetek, raków i ryb. Na szczególną uwagę zasługuje prezentacja ponad 150 gatunków i odmian krewetek akwariowych, zilustrowana kolorowymi rysunkami i fotografiami pozwalającymi na ich bezbłędną identyfikację. Nanoawarium to niezastąpione kompendium wiedzy dla wszystkich miłośników tych fascynujących skorupiaków!

W książce znajdziesz:

• opis najnowszych rozwiązań technicznych stosowanych w nanoakwarystyce,

• wyjaśnienie naturalnych procesów zachodzących w środowisku wodnym,

• wskazówki dotyczące aquascapingu czyli sztuki tworzenia podwodnych krajobrazów w skali „nano”,

• porady na temat właściwej pielęgnacji nanoakwarium,

• opisy ponad 40 gatunków i odmian roślin,

• opisy ponad 75 gatunków małych ryb akwariowych,

• unikalny atlas ponad 150 gatunków i odmian krewetek.

O autorach:

Rafał Maciaszek – doktorant w Instytucie Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie, właściciel hodowli Kumak Shrimp. Od 2010 roku zajmuje się selekcją ubarwienia słodkowodnych krewetek z rodziny Atyidae oraz wybranych gatunków raków. Zajmuje się również opracowywaniem metod związanych z diagnostyką i zwalczaniem chorób skorupiaków. Główny sędzia na międzynarodowych konkursach i wystawach krewetek. Organizator i inicjator jednego z czołowych wydarzeń akwarystycznych w Europie – Międzynarodowych Dni Akwarystyki.

Paweł Zarzyński – z wykształcenia doktor nauk leśnych, absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Z zamiłowania akwarysta. Od 2002 roku zawodowo związany z zoologią. Od lat prowadzi szkolenia z zakresu marketingu, akwarystyki i zoologii. Autor lub współautor ponad 4200 artykułów opublikowanych w kilkudziesięciu periodykach naukowych, popularnonaukowych, popularyzatorskich i w prasie codziennej oraz 35 książek, głównie dotyczących akwarystyki.

Nanoakwarium. Zwierzęta, technika, aquascaping
Numer ISBN

978-83-7579-835-7

Wymiary

205x275

Oprawa

twarda

Liczba stron

312

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vk91o
d1vk91o
d1vk91o
d1vk91o
d1vk91o

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj