Trwa ładowanie...
d178wji

Nadzieja większa od wszystkiego

książka
d178wji
Oceń jako pierwszy:
Nadzieja większa od wszystkiego
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Nowy wybór myśli Papieża Jana Pawła II, choć poświęcony wyłącznie nadziei, dotyka rożnych sfer życia człowieka, gdyż w nauczaniu Ojca Świętego "nadzieja płynie niczym wielka rzeka - pisze Autor wyboru - ogarnia wszystkie nasze codzienne sprawy, całe nasze życie duchowe, intelektualne, społeczne, rodzinne, narodowe, światowe. Myśli Jana Pawła II są głębokie mądrością teologiczną i filozoficzną, ale przy tym odbiera się je jak utwór poetycki, są poezją życia. I zbliżają nas do Boga".

We wstępie kard. Józef Glemp Prymas Polski pisze: "Droga nadziei, którą podąża Jan Paweł II jest drogą trudną, ale jest to droga Chrystusa. To Chrystusowy krzyż jest bramą, przez którą wchodzi się do pełni szczęścia. To Chrystus umęczony na krzyżu, ale zmartwychwstały daje nadzieję życia wiecznego. A z tej nadziei rodzi się dobro - w sercu człowieka, w życiu poszczególnych ludzi, społeczności, w dziejach świata".

Któż z nas nie doświadczył potrzeby nadziei w różnych sytuacjach życiowych? Skąd ją czerpać, gdy wszystko zdaje się być zburzone, gdy już nic nie ma sensu...? Proponujemy lekturę tej książeczki, ufając że może pomóc potrzebującym i szukającym nadziei.

d178wji
Nadzieja większa od wszystkiego
Numer ISBN

83-7030-292-0

Wymiary

125x195

Gatunek

Poezja i aforyzm,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

120

Podziel się opinią

Share
d178wji
d178wji
d178wji
d178wji