Trwa ładowanie...
d3godu3
01-10-2013 00:00

Na południe od granicy, na zachód od słońca

książka
Oceń jako pierwszy:
d3godu3
Na południe od granicy, na zachód od słońca
Tytuł oryginalny

Kokkyō-no minami, taiyō-no nishi

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Hajime i Shimamoto przyjaźnili się w dzieciństwie. Shimamoto, kiedy była mała, zachorowała na polio i od tego czasu miała sparaliżowaną jedną nogę. Hajime był jedynakiem, trochę rozpuszczonym i egoistycznym. Można powiedzieć, że byli zakochaną parą: po szkole godzinami słuchali razem płyt, rozmawiali i trzymali się za ręce. Potem ich drogi się rozeszły.

Hajime jest już dorosły. Ma żonę, dwójkę dzieci, prowadzi bar jazzowy. Powodzi mu się nieźle i ogólnie można go określić jako „odnoszącego sukcesy mężczyznę w średnim wieku”. I wtedy w jego życiu, po dwudziestu pięciu latach ponownie zjawia się Shimamoto. Nie widzieli się od czasu, gdy mieli dwanaście lat. Już nie jest kaleką - miała operację i jej noga jest zupełnie sprawna. Hajime patrzy na nią zupełnie inaczej niż wtedy, kiedy słuchali razem muzyki. Teraz naprawdę dostrzega w niej kobietę. A Shimamoto najwyraźniej skrywa przed nim jakąś mroczną tajemnicę. Jest jednak przez to bardziej pociągająca. Hajime musi przemyśleć od nowa całe swoje życie i zastanowić się, czy warto ryzykować utratę pracy, dzieci, kobiety, z którą ożenił się może z miłości ale na pewno bez namiętności - by odnowić związek z pierwszą, prawdziwą ukochaną. 

Na południe od granicy, na zachód od słońca
Numer ISBN

83-7319-359-6

Wymiary

145x205

Gatunek

Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

231

Inne wydania

Warszawa - 2013-10-26, Warszawa - 2012-03-08, Warszawa - 2007-09-14, Warszawa - 2013-07-20

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3godu3
d3godu3
d3godu3