Trwa ładowanie...
recenzja
17-12-2015 14:58

Na górze róże, na dole fiołki…

Na górze róże, na dole fiołki…Źródło: Inne
d36i8s6
d36i8s6

Czy róż i fiołki w ogóle do siebie pasują? W wyliczance owszem, ale czy w idealnym ogrodzie – na to pomoże odpowiedzieć specjalistka od zieleni, Maja Popielarska.

O pięknym ogrodzie marzy każdy. Zadbany trawnik, idealnie przycięte krzewy, precyzyjnie wybrane kwiaty, może mała szklarnia z własnymi warzywami, a wszystko dokładnie rozplanowane i dobrane nie tylko według własnych upodobań, ale i zgodnie z podłożem, klimatem, stylem domu, otoczenia itd. Nie jest to łatwe zadanie – zgodzi się z tym każdy, kto próbował zagospodarować ogród, ogródek działkowy lub pas zieleni pod oknami bloku. „Maja w ogrodzie”, poradnik Mai Popielarskiej, dziennikarki, pogodynki, architekta krajobrazu, znanej ze swojego autorskiego programu o takim samym tytule, to doskonałe kompendium wiedzy o tym, jak przystosować kawałek ziemi, by stworzyć wymarzony ogród, który stanie się czymś znacznie więcej, niż tylko terenem przy domu.

W poradniku, podzielonym na dwie części według pór roku następujących po sobie, znajdują się cenne wskazówki dotyczące nie tylko uprawy i pielęgnacji roślin, ale także informacje o zwierzętach w ogrodzie, organizacji oczek wodnych oraz szczegóły zabezpieczania rabat, trawników, warzywników przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Maja Popielarska uczy, jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń, jak wykorzystać skrawek zieleni, by wyciągnąć z niego jak najwięcej, a zarazem oddać swoisty hołd matce naturze w postaci zadbanych, dopieszczonych, pięknych kwiatów, warzyw i owoców. Nie jest to jednak tylko sucha nauka, nakazy, zakazy i wskazówki.

„Maja w ogrodzie” to poradnik napisany lekkim, przystępnym językiem, który czyta się z prawdziwą przyjemnością. Pokazuje, jak stworzyć swój azyl i miejsce prawdziwego, idealnego relaksu w zgodzie z naturą i z samym sobą. Wzbogacony atrakcyjnymi zdjęciami , jest prawdziwą skarbnicą wiedzy zarówno dla amatorów, jak i tych zaprawionych w boju o wymarzony ogród. Nie pozostaje nic innego, tylko szukać odpowiedniego miejsca.

d36i8s6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36i8s6