Trwa ładowanie...
d1z829x
15-04-2010 00:00

Myślałem, że mój ojciec był Bogiem i inne opowiadania z audycji rozgłośni NPR

książka
Oceń jako pierwszy:
d1z829x
Myślałem, że mój ojciec był Bogiem i inne opowiadania z audycji rozgłośni NPR
Tytuł oryginalny

I Thought My Father Was God and Other Tales from NPR's National Story Project edited and introduced by Paul Auster

Autorzy
Inne
Źródło: Inne

W październiku 1999 roku Paul Auster ogłosił w ogólnoamerykańskiej rozgłośni radiowej konkurs na opowiadanie. Najbardziej interesują mnie - oznajmił - wydarzenia zmieniające nasz sposób myślenia o świecie, anegdoty ujawniające tajemne i niezbadane siły rządzące naszym życiem, losem naszych rodzin, naszym umysłem i ciałem, duszą. Innymi słowy, historie prawdziwe, które brzmią jak fikcja.

Zainteresowanie konkursem przeszło najśmielsze oczekiwania. Po roku liczba nadesłanych tekstów sięgnęła czterech tysięcy. Był to swoisty fenomen socjologiczny, z pewnością wart upamiętnienia w druku. Wybrano zatem sto siedemdziesiąt dziewięć opowiadań, które złożyły się na tę antologię. Ich autorami są ludzie w różnym wieku, o rozmaitym pochodzeniu i drogach życiowych. Podobnie zróżnicowane są same teksty - zabawne i smutne, anegdotyczne i refleksyjne, konkretne i tajemnicze, często nostalgiczne. Niektóre zmierzają do zaskakującej puenty, inne poruszają istotne kwestie moralne, jeszcze inne są zapisem wspomnień i odczuć.

Wprawdzie Paul Auster nazywa tę książkę fragmentami amerykańskiej rzeczywistości, ale to określenie wydaje się zbyt skromne. Z pewnością także polscy czytelnicy odnajdą w niej własne problemy i doświadczenia. Przecież każdy z nas ma do opowiedzenia jakąś historię.

Myślałem, że mój ojciec był Bogiem i inne opowiadania z audycji rozgłośni NPR
Numer ISBN

83-7392-020-X

Wymiary

145x235

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

496

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z829x
d1z829x
d1z829x