Trwa ładowanie...
20-05-2015 15:50

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego wśród 10 najlepszych muzeów w Europie

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych, unikatowych muzeów Europy. Ranking został opublikowany 18 maja 2015 r. przez brytyjski dziennik „The Guardian”.

Share
Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego wśród 10 najlepszych muzeów w EuropieŹródło:
d2xw3vl

* *Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepszych, unikatowych muzeów Europy. Ranking został opublikowany 18 maja 2015 r. przez brytyjski dziennik „The Guardian”.

Warszawskie Muzeum zostało wymienione m.in. wśród takich instytucji, jak Muzeum Kampa w Pradze, Vasarely Múzeum w Budapeszcie, Centrale Montemartini w Rzymie, CaixaForum w Madrycie czy berlińskie Designpanoptikum.

W rankingu wyłoniono unikatowe, najbardziej atrakcyjne dla turystów muzea europejskie, wyróżniające się swoją działalnością na arenie międzynarodowej.

d2xw3vl

Więcej informacji na stronie:

a także

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego

ul. Kozia 11

00-070 Warszawa

Tel/Fax: + 48 22 827 88 95

E-mail: info@muzeumkarykatury.pl

Kilka słów o Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie

Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego mieści się w pobliżu Zamku Królewskiego przy ul. Koziej 11 w Warszawie. Jest to jedyna instytucja tego typu w Polsce i jedna z nielicznych w Europie. Muzeum Karykatury w Warszawie powstało w roku 1978. Jego pomysłodawcą, a później długoletnim dyrektorem był znakomity rysownik i satyryk Eryk Lipiński. Idea powstania Muzeum Karykatury nurtowała go już na początku lat 60. Najpierw Muzeum działało jako Oddział Muzeum Literatury, by w 1983 roku uzyskać samodzielność i stałą siedzibę w dawnej oranżerii Pałacu Prymasowskiego przy ul. Koziej. Pierwotny zbiór 2500 obiektów rozrósł się do kolekcji ponad 20-tysięcznej. Zawiera ona wiele arcydzieł karykatury polskiej i światowej – od XVIII-wiecznych po najnowsze.

d2xw3vl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xw3vl
d2xw3vl