Trwa ładowanie...
d49n9v6
19-06-2020 15:00

Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku

książka
Oceń jako pierwszy:
d49n9v6
Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku
Tytuł oryginalny

Muhammad: A Story of the Last Prophet

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Muhammad to pasjonująca opowieść o tym, jak w VII w. naszej ery wśród pustynnych piasków, plemiennych walk i gwaru zatłoczonych ulic Mekki rodzi się religia, która w szybkim czasie przemienia oblicze całego arabskiego świata. Książka dotyka tematu prawdziwej, historycznej transformacji, jaka dokonała się w świecie arabskim, zaskakująco mało znanej współczesnym ludziom Zachodu.

O Mahomecie wiadomo więcej niż o którymkolwiek z wcześniejszych założycieli wielkich religii monoteistycznych. W naszym kręgu kulturowym postrzeganie wszystkiego, co wiąże się z islamem, jest jednak często zniekształcone przez lęk i stereotypy. Chopra rekonstruuje życie Mahometa widziane oczami jego bliskich, przyjaciół i ludzi w jego otoczeniu. Nie daje nam lekcji historii, lecz pozwala przenieść się w czasie, odczuć atmosferę tych wydarzeń i samodzielnie przemyśleć moralne dylematy towarzyszące życiu Proroka.

O Autorze

Deepak Chopra — jeden z czołowych popularyzatorów filozofii i duchowości Wschodu w świecie zachodnim. Trener rozwoju duchowego, prowadzący liczne warsztaty, ikona amerykańskiej popkultury i ruchu New Age. Autor ponad 65 książek przetłumaczonych na 35 języków o łącznym nakładzie ok. 20 mln egzemplarzy Jest także autorem popularnych poradników rozwoju osobistego, w tym 19 bestsellerów z listy New York Times.

Muhammad. Opowieść o ostatnim proroku
Numer ISBN

978-83-933112-3-1

Wymiary

205x140

Oprawa

miękka

Liczba stron

336

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49n9v6
d49n9v6
d49n9v6
d49n9v6