Trwa ładowanie...
dwfcrsv
15-04-2010 00:00

Moralna wyższość wolnej gospodarki

książka
Oceń jako pierwszy:
dwfcrsv
Moralna wyższość wolnej gospodarki
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Tworzenie dóbr materialnych to służba ludziom. Gospodarowanie jest więc z natury moralne, choćby nadużycia kierowały je na złe tory. Zdrowy i sprawiedliwy ustrój gospodarczy opiera się na prawie do własności (przykazanie nie kradnij) oraz na wolności, przysługującej osobie ludzkiej. Taki ustrój stwarza warunki dla pracy i przedsiębiorczości i zmniejsza obszary biedy. Przeszkodą jest natomiast biurokratyczne państwo.

Książka Moralna wyższość wolnej gospodarki omawiając te tematy sięga do Biblii, nauczania Jana Pawła II i refleksji ekonomiczno-moralnej. Przedstawia relację ekonomii do etyki i teologii, zagadnienia własności, majątku i obowiązków wobec bliźnich, wolnego rynku, pracy, przedsiębiorczości, roli państwa, rodziny, służb publicznych, opodatkowania. Dowodzi przy tym chrześcijańskiego charakteru i moralnej wartości wolnej gospodarki.

Moralna wyższość wolnej gospodarki
Numer ISBN

978-83-61344-00-1

Wymiary

145x205

Gatunek

Ekonomia,Psychologia

Oprawa

1

Liczba stron

124

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwfcrsv
dwfcrsv
dwfcrsv
dwfcrsv
dwfcrsv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj