Trwa ładowanie...
d11w5tl

Cofnięcie czasu. Gdyby kapitalizm nie istniał, należałoby go wymyślić

książka
d11w5tl
Oceń jako pierwszy:
Cofnięcie czasu. Gdyby kapitalizm nie istniał, należałoby go wymyślić
Tytuł oryginalny

The Great Idea | Time Will Run Back

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
978-83-61344-22-3.jpeg
"__wlasne

Napisana przez znanego amerykańskiego ekonomistę Henry'ego Hazlitta, jedyna w jego dorobku powieść, to rozwinięcie a właściwie dopełnienie Roku 1984 i Nowego wspaniałego świata. O ile bowiem Orwell i Huxley przedstawiali intelektualny paraliż i duchową deprawację bez nadziei na odrodzenie, książka Hazlitta jest odpowiedzią na ich czarny pesymizm.

"Peter Uldanow czekał już dobre pół godziny. Podszedł do okna i spojrzał na ulicę biegnącą jakieś trzydzieści pięter niżej, później jego wzrok powędrował do góry, na stojące naprzeciw szare budynki, wreszcie ponad samo miasto, aż wszystko, co widział, stopiło się z mglistym horyzontem. Widok, który rozpościerał się za oknem, pełen był zaniedbania. A więc to jest Moskwa! Stolica Wonworldu!

Obrócił się i beznamiętnie rozejrzał po pokoju. Jedyną rzeczą na ścianie był sporych rozmiarów kalendarz. Dzień Lenina, 30 kwietnia 282 A.M. A.M.: After Marx; Po Narodzeniu Marksa. Marks urodził się jeszcze pod rządami starego, burżuazyjnego kalendarza w ówczesnym roku 1818. Gdyby go nie zmieniono, mielibyśmy teraz burżuazyjny rok 2100".
(fragment książki)

"Gdyby kapitalizm nie istniał, należałoby go wymyślić – a odkrycie to słusznie uznano by za jedno z największych osiągnięć ludzkiego umysłu. Taki jest temat Cofnięcia czasu. Ponieważ jednak termin „kapitalizm” służy jedynie określeniu wolności w sferze gospodarczej, idea niniejszej powieści powinna być pojmowana szerzej: dążenia do wolności nigdy nie uda się na trwałe powstrzymać". (Z Przedmowy Autora)

d11w5tl
Cofnięcie czasu. Gdyby kapitalizm nie istniał, należałoby go wymyślić
Numer ISBN

978-83-61344-22-3

Wymiary

150x210

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

374

Podziel się opinią

Share
d11w5tl
d11w5tl
d11w5tl
d11w5tl