Trwa ładowanie...

Monstrrrualna erudycja. Tego nie dowiesz się w szkole!

Niezwykle popularna seria książek "Monstrrrualna erudycja” wraca do sprzedaży! Nowe wydanie już w księgarniach na terenie całego kraju. To cykl, który sprawia, że nauka nie musi być nudna.

Monstrrrualna erudycja. Tego nie dowiesz się w szkole!Źródło: Materiały prasowe
d4cuez3
d4cuez3

Wstrząsająca wiedza, okrutne fakty, o których nie sposób dowiedzieć się w szkole. Na dokładkę czarny humor i komiksowe ilustracje. Coś dla dzieci i młodzieży o mocnych nerwach oraz dowcipnym usposobieniu.

"Monstrrrualna erudycja” to potwornie ekscytująca seria książek popularnonaukowych dla dzieci. Każda publikacja nafaszerowana jest najbardziej niezwykłymi, nieprawdopodobnymi, a nawet paskudnymi informacjami ze swojej dziedziny. Książki "Monstrrrualna erudycja” czyta się z zapartym tchem i z szeroko otwartymi oczami. Przy okazji zaczytywania się w soczystych ciekawostkach, czytelnik chłonie wiedzę o otaczającym świecie.

Dowcipny, lekki język to kolejny atut serii. Wartkie opowiadania, zaskakujące quizy pochłoną bez reszty nawet najbardziej opornych przyrodników, młodych fizyków czy potencjalnych adeptów medycyny. O warstwę ilustracyjną zadbał Tony De Saulles tworząc zabawne czarno-białe komiksy. Wśród premierowych tytułów znalazły się: Śmiertelne choroby, Straszliwa prawda o czasie, Wstrząsająca elektryczność oraz Nieznośna natura.

d4cuez3

Dzikość, brutalna siła, bestialstwo, zwierzęcy spryt... Kiedy ludzie chcą miotać na siebie obelgi, zaraz sięgają po „zwierzęcy” arsenał. Nauka o zwierzętach kryje również niemiłe niespodzianki. Co na przykład można myśleć o dziwacznych określeniach, jakie naukowcy nadają naszym czworonożnym pupilkom? Rzadko kiedy można zdołać coś z nich zrozumieć i brzmią one nieznośnie dla naszych uszu.

Przykro to mówić, ale właśnie najbardziej nieznośne cechy zwierząt wywołują w nas niezdrową fascynację. Dlatego zrozumiałe jest, że nie ma miejsca w książce na puchate milusie pupilki. Są też stworzenia zimne i oślizgłe, o ogromnych zębiskach. Są takie, które wysysają krew innych stworzeń i żyją w strasznych miejscach. Słowem, są NIEZNOŚNIE OHYDNE. Dziwne, ale o tym właśnie traktuje książka – Nieznośna natura to obrzydliwe sprawy, o których 99 procent nauczycieli nie chciałoby uczyć swoich uczniów nawet w najkoszmarniejszych snach.

Taaak... lekcje fizyki bywają nudne. Zwłaszcza dotyczące elektryczności – te potrafią być WSTRZĄSAJĄCO nudne. Zapewne i kosmita zanudziłby nimi swój podwójny czułkomózg. No cóż, jeśli fizyka sprawiała przykrość, lektura tej książki powinna odmienić nasze życie. Jej strony aż drżą od porażających faktów dotyczących elektryczności we wszystkich jej odmianach oraz wstrząsających historyjek, a to o uczonym porażonym piorunem, a to o chirurgu rażącym wstrząsami elektrycznymi chore ludzkie serca, a to o naukowcu, który zabił, żeby zdobyć przewagę w dyskusji. Komu więc są potrzebne nudne lekcje, skoro mamy Monstrrrualną Erudycję i Wstrząsającą elektryczność?

d4cuez3

Śmiertelne choroby pobudzą mózg każdego, nie tylko wyzdrowieje się na samą myśl o tym co się czyta, ale jeszcze pozostała po leczeniu wiedza o śmiertelnych chorobach wystarczy, żeby nabawić kompleksów każdego nauczyciela i postawić oczy w słup każdemu doktorowi! Na stronach można poczytać tylko o tak ohydnych zjawiskach jak pielęgniarka popijająca kał biegunkowy... o uczonym, któremu zmarło się z powodu choroby, którą badał... albo o lekarzach, którzy pozbawili się nawzajem życia w trakcie dyskusji naukowej.

Z pozoru każdy wie, co to jest czas. Miewamy wolny czas, zyskujemy czas lub go tracimy. Spędzamy jakoś czas, zabijamy go czymś, gramy na czas, ale wiecznie brak nam na wszystko czasu. Potrafimy odczytać czas z zegarka, lecz tylko niewielu ludzi naprawdę orientuje się w skomplikowanych problemach czasu. Wobec tego – gdzie szukać prawdy o czasie? No cóż, można zapytać uczonych ekspertów. Ale żeby pojąć ich odpowiedzi, trzeba mieć mózg wielki jak słoń...

Jest jeszcze inny sposób – Monstrrrualna Erudycja Straszliwa prawda o czasie! Opowiada ona najbardziej tajemniczą historię o tym, jak niektórzy ludzie próbowali poznać prawdę o istocie czasu, a inni marzyli nawet o podróżach w czasie...

Po przeczytaniu tych książek, czytelnik już nigdy nie spojrzy na świat zwierząt, chorób, elektryczności czy czasu w ten sam sposób, a nauka nie będzie już taka sama! Kolejne tytuły w serii ukażą się w drugim kwartale 2020 r.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Nieznośna natura"
Autor: Nick Arnold
Ilustrator: Tony De Saulles
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Oprawa: miękka
Objętość: 160 stron
Format: 148x210
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-3677-9
Grupa docelowa: 12+

d4cuez3

Poznaj najbardziej ohydne, koszmarne i niebezpieczne tajemnice natury, które ukrywają przed Tobą nauczyciele! Jeśli chcesz wiedzieć, która żaba lubi mieszkać w toalecie, jak nietoperze wampiry piją krew i która ryba podawana czasem na obiad może zabić… – ta książka jest dla Ciebie! I dla fanów serii Strrraszna Historia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Wstrząsająca elektryczność"
Autor: Nick Arnold
Ilustrator: Tony De Saulles
Tłumaczenie: Marek Wrześniewski
Oprawa: miękka
Objętość: 160 stron
Format: 148x210
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-3678-6
Grupa docelowa: 12+

Uwaga, wstrząsająca wiedza i elektryzujące fakty! Jeśli chcesz wiedzieć, który naukowiec poddawał swoje gałki oczne elektrowstrząsom, jak elektryczny węgorz razi prądem i co elektryczność ma wspólnego z biciem Twojego serca… – ta książka jest dla Ciebie! I dla fanów serii Strrraszna Historia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Śmiertelne choroby"
Autor: Nick Arnold
Ilustrator: Tony De Saulles
Tłumaczenie: Marek Wrześniewski
Oprawa: miękka
Objętość: 160 stron
Format: 148x210
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-3679-3
Grupa docelowa: 12+

d4cuez3

O choroba, ale ciekawe choroby! Jeśli chcesz wiedzieć, co stało się z pielęgniarką, która postanowiła napić się z nocnika, kto karmił bakterie oczami i dlaczego, gdy zachorujesz na cholerę, Twoja skóra zrobi się sina… – ta książka jest dla Ciebie! I dla fanów serii Strrraszna Historia.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Straszliwa prawda o czasie"
Autor: Nick Arnold
Ilustrator: Tony De Saulles
Tłumaczenie: Janusz Maćczak
Oprawa: miękka
Objętość: 144 strony
Format: 148x210
Cena: 19,99
ISBN: 978-83-281-3680-9
Grupa docelowa: 12+

Tunele czasoprzestrzenne, teoria względności Einsteina – już czas dowiedzieć się co nieco o czasie! Jeśli chcesz wiedzieć, co stałoby się z człowiekiem w pobliżu czarnej dziury, skąd muszki owocówki wiedzą, która jest godzina i czy podróże w czasie są możliwe… – ta książka jest dla Ciebie! I dla fanów serii Strrraszna Historia.

d4cuez3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cuez3