Trwa ładowanie...
d2fvhfs
30-06-2016 00:00

Modern Romance. Miłość w czasach internetu

książka
Oceń jako pierwszy:
d2fvhfs
Modern Romance. Miłość w czasach internetu
Rok wydania
Wydawnictwo
Źródło:

Jeden z najbardziej błyskotliwych komików naszego pokolenia z humorem i badawczą pasją zgłębia specyfikę współczesnych związków.

Każdy z nas w pewnym momencie swojego życia wyrusza w podróż, której celem jest znalezienie miłości. Poznajemy ludzi, umawiamy się na randki, zaczynamy i kończymy związki, oczekując, że spotkamy osobę, z którą połączy nas głęboka więź. Obecnie ten schemat wydaje się dość typowy, jednak znacząco różni się od doświadczeń ludzi sprzed kilkudziesięciu lat. Dzisiejsi single mają tak liczne i zróżnicowane możliwości znalezienia partnera jak nigdy dotąd. Najnowsze technologie dają nam wprost oszałamiający wybór. Zaledwie kilka lat temu, w 2010 roku, 10% amerykańskich singli przyznało, że swoją drugą połówkę poznało w sieci. Już w 2013 roku liczba ta wzrosła do 35%. Naprawdę żyjemy w nowej erze. Co dobrego niosą te wszystkie zmiany? Jakie są złe strony? Dlaczego tylu ludzi jest sfrustrowanych?

Niektóre dylematy są znamienne tylko dla naszych czasów.

  • Dlaczego ten gość wysłał mi emoji pizzy?
  • Czy powinienem się z nią umówić mimo że jej ulubioną przekąską są chrupki Combos? Combos?! Naprawdę?!
  • Moja dziewczyna dostała SMS-a od niejakiego Nathana. Kto to jest Nathan? Czy on właśnie wysłał jej zdjęcie swojego penisa? Może powinienem się upewnić?

Nasze życie uczuciowe zmieniło się na przestrzeni ostatnich dekad nie tylko pod wpływem rozwoju multimediów. Cała kultura poszukiwania miłości w stosunkowo krótkim czasie przeszła radykalną metamorfozę. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ludzie łączyli się w pary z osobami ze swojej okolicy. Następnie rodziny poznawały się, a gdy już upewniono się, że żadne z obojga zakochanych nie jest mordercą, następował ślub i wkrótce rodziło się potomstwo – a wszystko to przed ukończeniem 24. roku życia. Współcześnie zaś odwlekamy małżeństwo, poświęcając większość czasu na poszukiwanie idealnej osoby, swojej bratniej duszy.

Od dawna Aziz Ansari w swojej twórczości komediowej interesował się tym, jak kochamy w 21. wieku, jednak w książce "Modern Romance. Miłość w czasach Internetu" tę tematykę przedstawił również z perspektywy naukowej. Wraz z Erikiem Klinenbergiem, socjologiem z Uniwersytetu Nowojorskiego, przygotował ogromny projekt badawczy, w ramach którego przeprowadzono setki wywiadów oraz badań fokusowych na całym świecie: od Tokio, przez Buenos Aires, po Wichita. Obaj przeanalizowali dane behawioralne oraz sondaże, a także stworzyli własne forum na portalu Reddit, które szybko zyskało popularność. Swoje obserwacje skonsultowali ponadto z wybitnymi badaczami nauk społecznych takimi jak Andrew Cherlin, Eli Finkel, Helen Fisher, Sheena Iyengar, Barry Schwartz, Sherry Turkle i Robb Willer. Rezultaty tej współpracy prezentuje "Modern Romance. Miłość w czasach Internetu" – książka łącząca finezyjny humor z najnowszymi odkryciami naukowymi – równie zabawna, co przełomowa diagnoza życia miłosnego we współczesnym świecie.

Modern Romance. Miłość w czasach internetu
Gatunek

Poradniki

Oprawa

1

Liczba stron

304

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fvhfs
d2fvhfs
d2fvhfs