Trwa ładowanie...
d1dyo5p
08-03-2014 00:00

Mither Mages 2. Złodziej wrót

książka
Oceń jako pierwszy:
d1dyo5p
Mither Mages 2. Złodziej wrót
Tytuł oryginalny

The Gate Thief

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Orson Scott Card przedstawia niezwykłą współczesną baśń o klanie magów, przebywających na wygnaniu w naszym świecie, którzy żyją w stanie rozejmu z innymi klanami, do czasu gdy narodziny Danny’ego Northa rozniecają na nowo płomień wojny. Danny North jest magiem wrót, pierwszym od tysiąca lat, i może pootwierać zamki, które bronią dostępu do ich wspólnej ojczyzny, świata Westil.

To, że Danny North jest najpotężniejszym magiem na Ziemi i Westilu, wcale nie ułatwia mu życia w szkole średniej. Spontanicznie czynione przez niego cuda tylko utrudniają ukrywanie się przed Rodzinami, które chcą albo nim zawładnąć, albo go zabić. Danny wie, że gotowe są wykorzystać przeciwko niemu jego przyjaciół. I zaczyna podejrzewać, że popełnił wielki błąd, posługując się zniewoloną mocą dawno nieżyjących magów do stworzenia Wielkich Wrót.

Tymczasem na Westilu zwyciężony Złodziej Wrót zachował tylko nieliczne swoje wrota. Obawia się, że brak doświadczenia Danny’ego, jego niewiedza o wielkiej wojnie sprzed stuleci, otworzy wielkiemu wrogowi przejście między światami. Nie brak mu też kłopotów w jego własnym świecie – mściwa królowa, walka o sukcesję, odtrącona kochanka króla.

Musi pokazać Danny’emu, dlaczego zamknął Wielkie Wrota. Musi uzmysłowić mu zagrożenie ze strony magów Bela, zanim będzie za późno…

Mither Mages 2. Złodziej wrót
Numer ISBN

978-83-7839-723-6

Wymiary

140x205

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

3

Liczba stron

440

d1dyo5p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dyo5p
d1dyo5p
d1dyo5p