Trwa ładowanie...
d6tgy4a
10-08-2023 12:46

Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze

książka
Oceń jako pierwszy:
d6tgy4a
Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze
Tytuł oryginalny

The Myth of Normal: Trauma, Illness, and Healing in a Toxic Culture

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Uznany autor bestsellerów Kiedy ciało mówi nie oraz Bliskie spotkania z uzależnieniem powraca z nową książką.
W tej rewolucyjnej publikacji doktor Gabor Maté analizuje, jak kraje zachodnie, które szczycą się swoimi systemami opieki zdrowotnej, faktycznie odnotowują wzrost liczby chorób przewlekłych i ogólnego złego stanu zdrowia. Prawie 70 procent Amerykanów stosuje co najmniej jeden lek na receptę; ponad połowa bierze dwa. W Kanadzie co piąta osoba ma nadciśnienie tętnicze. W Europie rozpoznaje się je u ponad 30 procent populacji. Wszędzie wzrasta liczba chorób psychicznych nastolatków. Więc co tak naprawdę jest „normalne”, jeśli chodzi o zdrowie?
W ciągu czterdziestu lat doświadczenia klinicznego Maté uznał dominujące rozumienie „normalności” za fałszywe i nieuwzględniające roli, jaką trauma, stres i presja współczesnego życia wywierają na nasze ciała i umysły kosztem dobrego zdrowia. Pomimo całej wiedzy i zaawansowanych technologii zachodnia medycyna często nie traktuje człowieka całościowo, ignorując to, jak toksyczna jest dzisiejsza kultura, która obciąża organizm, układ odpornościowy i osłabia równowagę emocjonalną.
Maté obala powszechne mity na temat tego, co powoduje, że chorujemy, łączy kropki między chorobami jednostek a pogarszającą się kondycją społeczeństwa oraz oferuje pełen współczucia przewodnik po zdrowiu i leczeniu.

Mit normalności. Trauma, choroba i zdrowienie w toksycznej kulturze
Numer ISBN

978-83-8252-204-4

Wymiary

150x225

Oprawa

miękka

Liczba stron

544

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a
d6tgy4a