Trwa ładowanie...
d23tp50
d23tp50

Milo Manara

Rysownik Milo Manara zazwyczaj przesyca swoje ilustracje seksem Facebook.com
Rysownik Milo Manara zazwyczaj przesyca swoje ilustracje seksem

Milo Manara uwielbia komiksy dla dorosłych, często ocierające się o pornografię oraz rysowanie scen erotycznych. Niejednokrotnie już po okładce widać, jakich treści możemy się spodziewać w środku. Klasyk gatunku stawiany jest na równi z Hugo Prattem, z którym często współpracuje.

Milo Manara – życiorys

Maurilio Manara pochodzi z Włoch, a zawodowo rysuje już od 14. roku życia. Karierę rozpoczynał w rodzimych gazetach, a szerszej publiczności stał się znany w 1969 roku dzięki pierwszej serii komiksów erotycznych. Obecne w nich również były wątki przygodowe, a ich bohaterowie to piraci, dziennikarze, podróżnicy, arystokraci, papieże. Milo Manara wydaje albumy, satyry, parodie, artbooki, wplata do nich elementy science-fiction, adaptuje erotyczne nowele i rozbiera w swoich komiksach kogo tylko może. Dodatkowo włoski artysta rysuje okładki do płyt, ma własną talię kart do tarota oraz odpowiada za słynną reklamę Chanel z Czerwonym Kapturkiem.

Milo Manara – książki i komiksy

Komiksy z ilustracjami Milo Manara możemy znaleźć na półkach księgarń w Polsce przede wszystkim dzięki nakładowi Taurus Media Wydawnictwo oraz Post Wydawnictwo. Zawodowo artysta współpracuje chociażby z Alexandro Jodorowskym czy reżyserem filmowym Federico Fellinim (rysownik zaadaptował jego scenariusz), a w pracach włoskiego twórcy już od samego początku bardzo wyraźnie dostrzegamy wybuchowy miks sensacji oraz erotyki.

d23tp50

Podziel się opinią

1
Share
d23tp50

d23tp50
d23tp50
d23tp50