Trwa ładowanie...
d2075gi

Milo Manara

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Milo Manara uwielbia komiksy dla dorosłych, często ocierające się o pornografię oraz rysowanie scen erotycznych. Niejednokrotnie już po okładce widać, jakich treści możemy się spodziewać w środku. Klasyk gatunku stawiany jest na równi z Hugo Prattem, z którym często współpracuje.

Milo Manara – życiorys

Maurilio Manara pochodzi z Włoch, a zawodowo rysuje już od 14. roku życia. Karierę rozpoczynał w rodzimych gazetach, a szerszej publiczności stał się znany w 1969 roku dzięki pierwszej serii komiksów erotycznych. Obecne w nich również były wątki przygodowe, a ich bohaterowie to piraci, dziennikarze, podróżnicy, arystokraci, papieże. Milo Manara wydaje albumy, satyry, parodie, artbooki, wplata do nich elementy science-fiction, adaptuje erotyczne nowele i rozbiera w swoich komiksach kogo tylko może. Dodatkowo włoski artysta rysuje okładki do płyt, ma własną talię kart do tarota oraz odpowiada za słynną reklamę Chanel z Czerwonym Kapturkiem.

Milo Manara – książki i komiksy

Komiksy z ilustracjami Milo Manara możemy znaleźć na półkach księgarń w Polsce przede wszystkim dzięki nakładowi Taurus Media Wydawnictwo oraz Post Wydawnictwo. Zawodowo artysta współpracuje chociażby z Alexandro Jodorowskym czy reżyserem filmowym Federico Fellinim (rysownik zaadaptował jego scenariusz), a w pracach włoskiego twórcy już od samego początku bardzo wyraźnie dostrzegamy wybuchowy miks sensacji oraz erotyki.

d2075gi

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2075gi
d2075gi
d2075gi