Trwa ładowanie...
dcztaj5

Michał Wójcik

Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Michał Wójcik to dziennikarz, historyk i publicysta, urodzony w 1969 roku. W latach 2006-2013 redaktor naczelny magazynów "Focus" i "Focus Historia".

Michał Wójcik – redaktor

Michał Wójcik ukończył studia na Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach Wójcik podjął pracę w Radiu Zet, a następnie jego kroki pokierowały go w stronę kariery redaktorsko-dziennikarskiej i doprowadziły do redakcji tygodnika "Przekrój" i dziennika "Gazeta Wyborcza". Michał Wójcik pisał także do popularnego magazynu wśród pasjonatów historii "Mówią Wieki". W roku 2006 został redaktorem naczelnym miesięcznika "Focus", a w 2007 roku także magazynu "Focus Historia".

Michał Wójcik – telewizja

Michał Wójcik dzielił się swoją wiedzą historyczną również poprzez telewizję. Prowadził program w TVP Historia "Cafe Historia", a także współtworzył programy: "Było/nie było" (nadawany w Discovery Historia) oraz "Błyskawiczny Program Historyczny" (TVN Warszawa).

Michał Wójcik – książki

Michał Wójcik specjalizuje się w literaturze faktu i jest autorem książek historycznych oraz publicystycznych. Niektóre z publikacji Michała Wójcika były wprost polecane przez magazyn "Focus Historia".

Jednak największy rozgłos przyniosła mu książka "Made in Poland", którą napisał wspólnie z Emilem Maratem. Książka opowiada o Stanisławie Likierniku (ikona Polski Walczącej, bohater powstania, pierwowzór Stanisława Skiernika – tytułowego "Kolumba" z kart powieści Romana Bratnego). Książka ta została wyróżniona Nagrodą Historyczną Tygodnika Polityka w 2015 roku.

dcztaj5

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcztaj5
dcztaj5
dcztaj5