Trwa ładowanie...
d3jmup0
d3jmup0

Mekka. Święte miasto

książka
Oceń jako pierwszy:
Mekka. Święte miasto
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
d3jmup0
mekka.jpg
mekka.jpg

Mekka to serce islamu, miejsce narodzin Mahometa. W jej stronę zwracają się wierni podczas modlitwy, do niej zmierzają co roku miliony pielgrzymów ze wszystkich zakątków świata. Jednak znaczenie Mekki wykracza poza aspekty religijne: stosunek muzułmanów do politycznej i kulturowej historii tego miejsca miał i nadal ma ogromny wpływ na wydarzenia na świecie.

Jeden z najbardziej znanych współczesnych islamskich intelektualistów prezentuje niezwykłe spojrzenie nie tylko na duchowy wymiar Mekki, wywoływane przez nią namiętności, ekstazę i tęsknoty, ale także na napięcie między dziedzictwem a nowoczesnością, które jest charakterystycznym elementem historii tego miasta. Odsłania kolejne jego kolejne wymiary i przygląda się niezwykłej fascynacji, jaką Mekka przez wieki budziła w wyobraźni ludzi Zachodu.

Ta książka to odkrywcze, nieraz poetyckie, ale i niepozbawione humoru połączenie historii, reportażu i wspomnień. To dzieło, które pozwala nam zajrzeć za zamknięte drzwi jednego z najważniejszych miejsc we współczesnym świecie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mekka. Święte miasto
Numer ISBN

978-83-8049-354-4

Wymiary

150x230

Gatunek

Reportaż

Oprawa

6

d3jmup0

Podziel się opinią

Share
d3jmup0

d3jmup0
d3jmup0
d3jmup0