Trwa ładowanie...

Kiedy matura 2020? Znamy termin egzaminu dojrzałości oraz ósmoklasisty

Z powodu panującej pandemii koronawirusa matura 2020 musiała zostać przesunięta. Wiemy już, kiedy odbędzie się tegoroczna matura oraz egzamin ósmoklasisty, a także czy uczniowie będą mogły już wrócić do szkoły.

Kiedy matura 2020? Znamy termin egzaminu dojrzałości oraz ósmoklasistyŹródło: PAP, fot: PAP/Mateusz Marek
duhp14s
duhp14s

W piątek, 24 kwietnia, o godz. 12:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra edukacji narodowej Dariusza Piontkowskiego oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego Wojciecha Murdzka. Jak wiemy, z powodu szalejącej epidemii koronawirusa szkoły działają zupełnie inaczej. Od ponad miesiąca lekcje odbywają się zdalnie, tak też były przeprowadzone próbne egzaminy: egzamin ósmoklasisty 2020 i matura 2020. Jakie rozwiązania czekają więc uczniów?

- Dziś mamy dzień, w którym maturzyści kończą swoje nauczanie w szkołach. Dziękuję nauczycielom, którzy włożyli trud w przygotowaniu uczniów do egzaminu - zaczął Dariusz Piontkowski.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci i młodzież w czasie koronawirusa. Jak im pomóc?

Na samym wstępie minister rozwikłał kwestie dalszego nauczania w trybie zdalnym i ewentualnego powrotu do szkół.

duhp14s

- Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności szkół. Ograniczenie przesuwamy aż do 24 maja - ogłosił.

Matura 2020. Kiedy się odbędzie?

Dowiedzieliśmy się także, że tegoroczne matury rozpoczną się 8 czerwca egzaminem z języka polskiego i będą trwać do końca czerwca. Warto zaznaczyć, że odbędą się one wyłącznie w formie pisemnej. Matury ustne zostają odwołane. Wiemy również, że od 16 do 18 czerwca będą przeprowadzane egzaminy dla ósmoklasistów. Przy okazji pojawiły się informacje dotyczące terminu podania wyników maturalnych oraz egzaminów poprawkowych.

- Przewidujemy, że do 11 sierpnia będzie możliwość podania wyników maturalnych. W tej sytuacji egzaminy poprawkowe odbyłyby się na początku września - powiedział szef MEN.

Wiadomo również, czego mogą spodziewać się przyszli studenci.

- Jest możliwość, by rok akademicki rozpoczął się w normalnym trybie - tłumaczył minister.

Także w przypadku uczelni wyższych zajęcia stacjonarne również pozostają zawieszone do 24 maja.

duhp14s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duhp14s