Trwa ładowanie...
d33lg9t
d33lg9t

Mateusz Matyszkowicz

Zdjęcie autora
Zdjęcie autora

Mateusz Matyszkowicz to polski publicysta i filozof. Jest redaktorem naczelnym czasopisma „Fronda Lux”.

Mateusz Matyszkowicz – biografia

Mateusz Matyszkowicz urodził się w 1981 roku. Pochodzi z Żywca. Ukończył tamtejsze I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. W 2000 roku został zwycięzcą olimpiady filozoficznej. Na kierunku filozofia kształcił się później na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Kariera publicystyczna Mateusz Matyszkowicza rozpoczęła się wraz z pracą w czasopiśmie „Teologia Polityczna”. Pracował również dla kwartalnika „Fronda Lux”, a w 2013 roku został jego redaktorem naczelnym.

W 2013 roku Mateusz Matyszkowicz związał się z Telewizją Republika, w której prowadził magazyn „Literatura na trzeźwo”. Na początku 2016 roku objął stanowisko dyrektora TVP Kultura, a w lipcu 2017 roku dodatkowo szefa TVP1. Publicysta od 2016 roku prowadzi również audycję „Chuligan literacki” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Mateusz Matyszkowicz – książki

Mateusz Matyszkowicz jest autorem książki pt. „Śmierć rycerza na uniwersytecie” (2010), w której analizuje sytuację Polski pod względem spraw zewnętrznych i zagranicznych, patrząc na problem z punktu widzenia filozofa.

Poza tym publicysta opatrzył wstępem polskie wydanie książki Erica Voegelina „Arystoteles” (2011), a także przetłumaczył jedno z dzieł św. Tomasza z Akwinu, „O królowaniu” (2006).

Mateusz Matyszkowicz
Miejsce urodzenia

Żywiec

Bibliografia
d33lg9t

Podziel się opinią

1
Share
d33lg9t

d33lg9t
d33lg9t
d33lg9t