Trwa ładowanie...
dlc63di
28-01-2021 12:00

Maszyna genów. Wyścig do rozszyfrowania tajemnic rybosomu

książka
Oceń jako pierwszy:
dlc63di
Maszyna genów. Wyścig do rozszyfrowania tajemnic rybosomu
Tytuł oryginalny

Gene Machine: The Race to Decipher the Secrets of the Ribosome

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii opowiada pasjonującą historię wyścigu do rozszyfrowania wewnętrznych mechanizmów najważniejszej cząsteczki organizmów żywych.

Każdy słyszał o DNA, jednak niewielu z nas wie, czym są rybosomy. To ogromne konstrukcje molekularne, biologiczne maszyny, bez których żadna żywa komórka nie może funkcjonować. Wiedza na temat rybosomów wykorzystywana jest m.in. w leczeniu śmiertelnych chorób. Badania w dziedzinie biologii molekularnej, których celem było zrozumienie struktury rybosomu i jego funkcji, są jednym z wątków opowieści. Drugi, wybitnie osobisty, obejmuje portrety naukowców jako zwykłych ludzi, motywowanych nie tylko pragnieniem poznania tajemnic przyrody, lecz także osobistymi aspiracjami.

„Książkę tę powinien przeczytać każdy, kto chce poznać mechanizmy funkcjonowania współczesnej nauki. Znajdzie tu wszystko: ambicje, zazdrość i grupową rywalizację – a także heroiczną pracę po nocach, pełzające niepokoje i katastrofalne błędy” – „Nature”

„Maszyna genów pozostanie długo ważnym dokumentem w historii nauki.” - Richard Dawkins

Venkatraman „Venki” Ramakrishnan – amerykański biofizyk pochodzenia indyjskiego, związany z Laboratory of Molecular Biology, Cambridge, wykładowca w Trinity College. W 2009 został wyróżniony, wraz z Adą Jonath i Thomasem Steitzem, Nagrodą Nobla w dziedzinie chemii za badania nad strukturą i funkcją rybosomów.

Maszyna genów. Wyścig do rozszyfrowania tajemnic rybosomu
Numer ISBN

978-83-7886-554-4

Wymiary

140x215

Oprawa

zintegrowana

Liczba stron

336

Język

polski

dlc63di

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlc63di
dlc63di
dlc63di
dlc63di