Trwa ładowanie...
d18nnsx

Marta Guzowska

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Marta Guzowska dobrze znana jest miłośnikom porządnej dawki dobrej sensacji w powieściach kryminalnych. Sama autorka wychowywała się na strychu starego domu, zaczytana w podobnych książkach, jakimi karmi teraz zachwyconych czytelników.

Marta Guzowska – życiorys

Marta Guzowska przyszła na świat w 1967 roku. Obecnie nie mieszka już w Warszawie, tylko w stolicy Austrii, w Wiedniu, a rodzinę założyła wspólnie z Węgrem. Z dziećmi rozmawiają aż w trzech językach. Marta Guzowska ma na koncie tytuł doktora nauk humanistycznych (pracę doktorską obroniła na UW w 1997 roku), a na co dzień pracowała jako archeolog w Instytucie Archeologii na Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie Marta Guzowska odpowiada za portal internetowy ”Zbrodnicze siostrzyczki”, chociaż nie robi tego sama. Prywatnie uwielbia podróże, muzea i wprost kocha wykopaliska, bez których nie mogłaby żyć, już od ponad dwóch dekad pracując jako archeolog i zaliczając najbardziej prestiżowe stanowiska archeologiczne.

Marta Guzowska – książki i nagrody

Literacki debiut Marty Guzowskiej na rynku wydawniczym w Polsce miał miejsce dosyć późno. Za debiutancką książkę z 2012 roku autorka została za to od razu w kolejnym roku nagrodzona Nagrodą Wielkiego Kalibru, przyznawaną przez miłośników dobrych powieści kryminalnych. Książki Marty Guzowskiej ukazują się regularnie, a wszystko dzięki nakładowi takich oficyn, jak W.A.B. Wydawnictwo, Burda Książki czy też Wydawnictwo Marginesy.

d18nnsx

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18nnsx
d18nnsx
d18nnsx