Trwa ładowanie...
d44f6kj
28-02-2022 19:00

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira

książka
Oceń jako pierwszy:
d44f6kj
Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Drugi tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5!

Tydzień wśród poszukiwaczy skarbów? To będą najlepsze wakacje na świecie! Gdy wujek Piotrka i Jagi zaprasza ich razem z Anką (i oczywiście ze szczurem Sherlockiem) na stanowisko archeologiczne, cała trojka jest bardzo podekscytowana. Zwłaszcza że w wykopie znajduje się grób wampira… czy może raczej osoby, którą kiedyś o wampiryzm podejrzewano. A gdy w dziwnych okolicznościach z grobu znika czaszka, wiadomo już, że to sprawa dla detektywów z Tajemniczej 5…

„Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o historii sztuki oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek.

Marta Guzowska planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała sześć nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną, a także nagrody Złoty Pocisk i Czarny Kapelusz. Opublikowała również popularnonaukową „Archeologię. Mumie, złoto i stare skorupy”, a obecnie pisze nową serię o przygodach Anki, Piotrka i Jagi pod tytułem „Detektywi z Tajemniczej 5 kontra duchy”.

Agata Raczyńska jedną ręką głaszcze swoje alpaki, a drugą rysuje. Całe szczęście, że ma dwie ręce i nie musi wybierać… Spośród zilustrowanych przez nią książek z największym uznaniem jurorów spotkały się dotąd „Gry i zabawy z dawnych lat” Katarzyny Piętki (2016). Zdobyły wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, nominację do Pióra Fredry oraz nominację w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka grobu wampira
Numer ISBN

978-83-10-13780-7

Wymiary

140x192

Oprawa

miękka

Liczba stron

176

Język

polski

d44f6kj

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44f6kj
d44f6kj
d44f6kj
d44f6kj