Trwa ładowanie...
d3o4upp

Zapytał znajomą, czy słyszała o "ideologii LGBT". Odpowiedź nie zaskoczy

Dantejskie sceny w Warszawie nie mogły pozostać bez komentarza. O tym, co stało się wokół zatrzymania aktywistki LGBT+, Margot, pisze wiele gwiazd. Swoją opinią podzielił się Mariusz Szczygieł. Przeczytajcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mariusz Szczygieł zabrał głos po zatrzymaniu Margot
Mariusz Szczygieł zabrał głos po zatrzymaniu Margot (East News, Instagram)
d3o4upp

W Warszawie, 7 sierpnia, miały miejsce demonstracje przeciwko zatrzymaniu aktywistki LGBT+, Margot. Policja aresztowała na kilka godzin około 50 osób, które - jak relacjonowała na Twitterze posłanka Magdalena Biejat - nie dostały od razu pomocy prawnej. Do zatrzymań doszło po fali protestów, jakie przetoczyły się przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w Warszawie. Początkowo manifestacje miały miejsce przed siedzibą Kampanii Przeciwko Homofobii, gdzie przyjechała policja, by aresztować Margot.

Margot skazano na 2-miesięczny areszt za uszkodzenie furgonetki fundacji Pro-life i naruszenie nietykalności osobistej kierowcy. Warto przypomnieć, że na pojeździe znalazły się homofobiczne hasła, oskarżające osoby LGBT+ o pedofilię. W tej sprawie ostro wypowiedzieli się już m.in. Szczepan Twardoch, Karolina Korwin Piotrowska i Paulina Młynarska.

Zobacz: Edyta Górniak o wizycie w patriotycznej stacji. "Zaskoczyło mnie, że moje 'gay community' tego nie zrozumiało"

Swoim komentarzem podzielił się także Mariusz Szczygieł. Pisarz zaznaczył, że nie ma go w kraju, ale jest przybity doniesieniami z Warszawie.

d3o4upp

"Dziś spytałem znajomą, czy słyszała o ideologii LGBT. Odparła: A ideologię heteroseksualistów też macie? Z perspektywy pozapolskiej to określenie jest żałosne i komiczne zarazem" - napisał w poście na Facebooku. "Świat nie zna takiego pojęcia!" - dodał.

Szczygieł pisze dalej: "Dlaczego? Czy ktoś ma odpowiedź? Kopernik odkrył, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a jego potomkowie - ideologię LGBT. Oto nasz polski wkład w cywilizację Zachodu. Najnowsza misja mesjanistycznego kraju".

Jest zdania, że obecna władza celowo podjudza konflikt między ludźmi.

d3o4upp

"Władza mówi: masz prawo wkładać rękę pod kołdrę swojemu rodakowi. Masz prawo kontrolować jego najintymniejsze przeżycia i uczucia. Masz prawo go ranić. My też to robimy i upoważniamy cię do tego. Zresztą nie jest człowiekiem. Walka o kość źle się skończy! Będziemy brzydzić się sobą nawzajem. O to chodzi Kaczyńskiemu" - pisze wprost.

Cały jego wpis możecie przeczytać poniżej.

Podzielicie zdanie Mariusza Szczygła?

d3o4upp
d3o4upp

Podziel się opinią

Share
d3o4upp
d3o4upp