Trwa ładowanie...
d2l1j0f

Marek Łuszczyna

Marek Łuszczyna lubi wyzwania i trudne tematy, co nie pozostaje niezauważone na krajowym rynku czytelniczym. Autor został chociażby jednym z finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii Reportaż Literacki.

Marek Łuszczyna – życiorys zawodowy

Marek Łuszczyna przyszedł na świat w 1980 roku w Warszawie. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jako reporter gromadził doświadczenie zawodowe w takich tytułach, jak ”Duży Format”, ”Życie Warszawy”, ”Chimera”, ”Press” czy Polskie Radio Program III.

Marek Łuszczyna – książki

Od 2013 roku na rynku literackim w Polsce ukazują się książki Marka Łuszczyny. Możemy się z nimi zapoznać dzięki nakładowi PWN Wydawnictwo Naukowe oraz Znak Społeczny Instytut Wydawniczy Sp. z o.o. Wcześniej w 2005 roku Świat Książki wydał zbiór ”Pisz do Pilcha” z jego zwycięskim opowiadaniem konkursowym.

Marek Łuszczyna – nagrody

Marek Łuszczyna jest laureatem konkursu na reportera w gazecie, w której pracował oraz konkursu ”Polityki” na opowiadanie. Ponadto ma na koncie wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania, a także nominację do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej (2017).

d2l1j0f

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l1j0f
d2l1j0f
d2l1j0f