Trwa ładowanie...
d15ujr1

Marek Kondrat

ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski
Źródło: ONS - Agencja Okno na Świat Jerzy Dąbrowski

Marek Kondrat ma dwóch synów z pierwszego małżeństwa z panią Iloną. Od 2015 roku jego żoną jest Antonina Turnau, córka długoletniego przyjaciela aktora, Grzegorza Turnaua, młodszą od męża o 37 lat.

Marek Kondrat – biografia

Marek Kondrat przyszedł na świat w rodzinie aktorskiej. Karierę rozpoczął już jako jedenastoletnie dziecko. Ukończył stołeczne liceum ogólnokształcące, a następnie PWST. Pierwsze kroki Marka Kondrata na teatralnej scenie miały miejsce w katowickim Teatrze Śląskim, kolejno gościł jeszcze w kilku teatrach. Poza granicami naszego kraju aktora można było także zobaczyć w produkcjach brytyjsko-włoskiej, węgiersko-indyjskiej, fińskiej czy niemieckiej, ponadto czytał powieść na radiowej antenie.

Marek Kondrat – filmy

Marek Kondrat debiutował w filmie ”Historia żółtej ciżemki” w 1961 roku. Zauważalne były również jego role w ”Między brzegami” i ”Wojnie domowej”. Kolejne głośne filmy Marka Kondrata to ”Zaklęte rewiry”, ”Smuga Cienia” Andrzeja Wajdy, ”C.K. Dezerterzy”, cykl Marka Koterskiego z ”Domem wariatów”, ”Dniem świra” i ”Wszyscy jesteśmy Chrystusami”. Następnie Marek Kondrat zagrał w serialach ”W labiryncie” i ”Ekstradycja”. Od 2010 Marek Kondrat jest na aktorskiej emeryturze, którą w rzeczywistości ogłosił 3 lata wcześniej.

Marek Kondrat – wina to jego pasja

Kiedy Marek Kondrat przestał występować w filmach i udzielać wywiadów, zaczął w pełni oddawać się swojej pasji. A są nią wina: ich dobieranie do potraw, sposoby wytwarzania, podróże do źródeł, wycieczki po winnicach – tym od lat zajmuje się znany polski aktor po godzinach pracy. Na podstawie życiowej pasji Marka Kondrata powstały dwie książki, ”Winne strony. Opowieść o pasji, która zmienia życie” oraz ”Odkrywanie smaku”. Tak również zrodziła się firma Marka Kondrata – Kondrat Wina Wybrane.

Marek Kondrat
Data urodzenia

18.10.1950

Miejsce urodzenia

Kraków, Polska

Bibliografia
d15ujr1

Podziel się opinią

1
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ujr1
d15ujr1
d15ujr1