Trwa ładowanie...
dihp5gy

Marcin Wójcik

Marcin Wójcik (ur.1981) jest polskim publicystą i dziennikarzem. Przez siedem lat pracował jako dziennikarz „Gościa Niedzielnego” i był związany z środowiskiem Radia Maryja. Swoje obeznanie na tematy kościelne oraz wiedzę zdobytą w redakcji katolickiej, Marcin Wójcik przekuwa na dwa reportaże, ukazujące nam środowisko księżowskie oraz funkcjonowanie mediów wyznaniowych w Polsce. Dziennikarz obecnie mieszka w Warszawie.

Marcin Wójcik – dziennikarz

Marcin Wójcik ukończył Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie oraz Polską Szkołę Reportażu. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczął od radia i telewizji, ale jego powołaniem było pisanie. Przez okres 7 lat Marcin Wójcik pracował w „Gościu Niedzielnym”, a następnie przeniósł się do redakcji „Dużego Formatu”.

Marcin Wójcik – Gość Niedzielny

Redakcja „Gościa Niedzielnego” oskarżyła swojego byłego dziennikarza o nieetyczne zachowanie. Sprawa dotyczy zbierania materiału do artykułu mającego się ukazać w „Dużym Formacie”, kosztem „Gościa Niedzielnego” (autor pracował wtedy jeszcze dla katolickiego czasopisma). „Gość Niedzielny” stawia również hipotezę, iż praca Wójcika dla katolickiej redakcji, była przykrywką dla prawdziwych zamiarów publicysty. W tym przypadku chodzi o artykuł opublikowany w Gazecie Wyborczej, w dodatku „Magazyn Reporterów Duży Format” (chodzi o artykuł „Ze mną trzeba grzecznie” z dnia 11.07.2013), szkalujący Krystynę Pawłowicz.

Marcin Wójcik – książki

Jak już wspominaliśmy, osobę Marcina Wójcika, jako publicystę, rozsławiły dwa reportaże. Pierwszym z nich jest W rodzinie ojca mego (wydawnictwo Czarne), reportaż przybliżający nam Rodzinę Radia Maryja. Druga, najnowsza publikacja Marcina Wójcika, to: Celibat. Opowieści o miłości i pożądaniu (wydawnictwo Agora). Reportaż ten opowiada o seksualności księży.

Marcin Wójcik
Miejsce urodzenia

Rabka-Zdrój

Bibliografia
dihp5gy

Podziel się opinią

4
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dihp5gy
dihp5gy
dihp5gy