Trwa ładowanie...
d3ubcgv

Marcin Ciszewski

Marcin Ciszewski to polski pisarz, z wykształcenia historyk, autor książek sensacyjnych, na swoim koncie ma też publikacje z gatunku literatury faktu.

Marcin Ciszewski – życiorys

Marcin Ciszewski ukończył historię na Uniwersytecie Warszawskim, pracował jako dziennikarz muzyczny w Radiowej Trójce, był też gitarzystą basowym zespołu nowej fali Kosmetyki Mrs. Pinki, poza tym komponował muzykę i pisał teksty dla grup Delator i Full Metal Jacket. Później Ciszewski pracował jako specjalista od nieruchomości w międzynarodowych firmach deweloperskich.

W 2012 roku Marcin Ciszewski zawodowo zajął się pisarstwem.

Marcin Ciszewski – książki

Debiut pisarski Marcina Ciszewskiego to wydana w 2008 roku książka "www.1939.com.pl". Jak się później okazało, powieść zapoczątkowała sześcioczęściowy cykl książek sensacyjnych "WWW", w ramach którego ukazały się jeszcze następujące tytuły: "www.1944.waw.pl" (2009), "Major" (2010), "Kapitan Jamróz" (2016), "www.ru2012.pl" (2011) oraz napisana razem z Tadeuszem Michrowskim książka "www.Afgan.com.pl" (2015). Dodatkiem do serii jest audiobook "Porucznik Jamróz" wydany w 2014 roku.

Kolejną serią Marcina Ciszewskiego był cykl sensacyjny o Jakubie Tyszkiewiczu: "Mróz" (2010), "Upał" (2012) i "Wiatr" (2014) i "Mgła" (2017). Ma powstać kolejna część pod tytułem "Deszcz", zapowiedziana przez autora na 2018 rok.

Marcin Ciszewski napisał też serię czterech thrillerów sensacyjnych o Wilhelmie Krügerze, której akcja rozpoczyna się w 1918 roku. Kolejne tomy miały podtytuły "Szakal", "Tygrys", "Lew"," Lis".

W dorobku Marcina Ciszewskiego znalazły się też książki niefabularne:

  • "Gliniarz" (2013) – przedstawia doświadczenia polskiego prawnika i eksperta do spraw zwalczania terroryzmu Krzysztofa Liedla;
  • "Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście" (2016) – książka historyczna stanowiąca beletrystyczną wersję filmu dokumentalnego Powstanie Warszawskie.
d3ubcgv

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ubcgv
d3ubcgv
d3ubcgv