Trwa ładowanie...
11 grudnia 2015, 14:19

Maraton Pisania Listów Amnesty International - dzień 11.

Maraton Pisania Listów to coroczna akcja Amnesty International, która odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Ludzie na całym świecie wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Dzięki listom udaje się zmienić życie wielu osób – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.  Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 3,2 mln akcji w 150 krajach, a w samej Polsce napisaliśmy ponad 250 000 listów.

Maraton Pisania Listów Amnesty International - dzień 11.Źródło:
d3bj507
d3bj507

Maraton Pisania Listów to coroczna akcja Amnesty International, która odbywa się w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Ludzie na całym świecie wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Dzięki listom udaje się zmienić życie wielu osób – ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Maraton powstał w Polsce w 2001 roku i urósł do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka - w zeszłym roku podjęto 3,2 mln akcji w 150 krajach, a w samej Polsce napisaliśmy ponad 250 000 listów.

* *Podczas tegorocznego Maratonu Pisania Listów można będzie podjąć działanie w obronie 10 osób, o których wiadomo, że listy mogą wpłynąć na poprawę ich losu.

11.12 - Malezja - Zunar

Zulkiflee Anwar “Zunar” Ulhaque jest zagrożony wyrokiem długoletniego więzienia za potępienie na Twitterze uwięzienia malezyjskiego lidera opozycji Anwara Ibrahima.Zunar jest politycznym rysownikiem znanym z satyrycznych ataków na korupcję rządu i oszustwa wyborcze. Postawiono mu teraz dziewięć zarzutów na podstawie ustawy o działalności wywrotowej, drakońskiego, przestarzałego prawa z 1948 roku, odkopanego, aby zapewnić rządowi rozległe uprawnienia do aresztowania i zamykania jego krytyków.

To nie pierwszy raz, kiedy Zunar naraził się malezyjskim władzom. Od 2009 roku, czyli od pierwszego nalotu policji na jego biura, był zastraszany, aresztowany i więziony. Władze skonfiskowały i zakazały jego książek. Zagroziły zamknięciem jego drukarni.Zunar nie jest jedyny. W pierwszych sześciu miesiącach 2015 roku ponad czterdziestu dziennikarzy, naukowców, działaczy politycznych i prawników zostało przesłuchanych, aresztowanych lub oskarżonych na podstawie ustawy o działalności wywrotowej. Przestrzeń dla sprzeciwu i debaty w Malezji szybko zanika.

NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!

www.amnesty.org.pl/maraton

Więcej informacji:Natalia Węgrzyn
Specjalistka ds. MediówAmnesty International Polska
natalia.wegrzyn@amnesty.org.pl
691 357 935

d3bj507
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bj507

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj