Trwa ładowanie...
d1ef7ju
15 kwietnia 2010, 00:00

Mały leksykon pedagoga specjalnego

książka
Oceń jako pierwszy:
d1ef7ju
Mały leksykon pedagoga specjalnego
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Leksykon adresowany jest do pedagogów specjalnych oraz innych specjalistów pracujących z dziećmi oraz młodzieżą niepełnosprawną. Mogą z niego korzystać także studenci różnych specjalności pedagogicznych, którzy w toku studiów zdobywają wiedzę o tej kategorii dzieci i młodzieży. Terminy zamieszczone w leksykonie w zdecydowanej większości wiążą się z wybranymi chorobami, wadami organicznymi i zaburzeniami rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży oraz ze spowodowaną nimi niepełnosprawnością. Część terminów dotyczy podstawowych rodzajów terapii stosowanych w rehabilitacji.

Przedstawione w leksykonie terminy objaśniono w świetle wiedzy z nauk psychologicznych, medycznych i pedagogicznych. Niektóre terminy wymagały także wiedzy z zakresu logopedii lub socjologii. Pedagog, korzystając z leksykonu, powinien mieć świadomość, że zawiera on tylko podstawową wiedzę na temat poszczególnych zagadnień. Dotyczy ona istoty danego zjawiska, jego symptomów, istniejących klasyfikacji oraz podstawowych uwarunkowań i skutków.

Mały leksykon pedagoga specjalnego
Numer ISBN

83-7308-438-X

Wymiary

165x235

Gatunek

Psychologia

Oprawa

6

Liczba stron

122

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju
d1ef7ju

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj