Trwa ładowanie...
d3odj6o

Mało obstawiony Święty

książka
d3odj6o
Oceń jako pierwszy:
Mało obstawiony Święty
Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
83-7030-400-1_68651_F.jpg
Inne
Źródło: Inne

Książka zawiera cztery reportaże Autorki, których bohaterami są: Wanda Zanussi, matka reżysera Krzysztofa Zanussiego, s. Lidia Pewełczak, albertynka, Barbara Szułczyńska i jej syn Albert, który było "dowodem" w procesie kanonizacyjnym św. Brata Alberta oraz ks. Mirosław Tosza, który zamieszkał z bezdomnymi i stworzył dla nich dom.

W tekście "Od Autorki" Barbara Gruszka-Zych pisze, w jaki sposób doszło do napisania tych reportaży, pokazując, ze tym, co je wszystkie łączy jest osoba św. Brata Alberta.

Czytamy tu m.in.: Uznałam, że w tych moich spotkaniach za Świętym za dużo jest dziwnych zbiegów okoliczności, żeby uznać, iż to tylko zwyczajny przypadek. Może Brat Albert chce się w ten sposób przypomnieć? Ten artysta, uważnie wpatrujący się w niewidoczną realnie twarz Chrystusa, który pomógł Janowi Pawłowi II przejść od sztuki do życia kapłańskiego. Ulubiony święty Papieża. Świadczący, jak ważna jest sztuka życia zgodnego z wyborem. Sięgnęłam do "Brata naszego Boga" Karola Wojtyły, aby znaleźć motto do jednego z tekstów. Mowa w nim o sensie ludzkich przeznaczeń. Czy moim bohaterom było przeznaczone, żeby spotkali się na kartach tek książki, aby dać świadectwo, jak ważna jest dla nich postać Brata Alberta?
Zamiast wstępu o swoim "spotkaniu" z Bratem Albertem opowiadają Jan Budziaszek, Anna Dymna, Wojciech Kilar, o. Ludwik Mycielski OSB, ks. Tadeusz Zaleski i Krzysztof Zanussi.

d3odj6o
Mało obstawiony Święty
Numer ISBN

83-7030-400-1

Wymiary

125x195

Gatunek

Biografie i autobiografie,Publicystyka i felietony,Religia i religioznawstwo

Oprawa

1

Liczba stron

64

Podziel się opinią

Share
d3odj6o
d3odj6o
d3odj6o
d3odj6o