Maia Sobczak
Maia Sobczak to psycholog, dietetyk holistyczny i autorka książek kucharskich.
Maia Sobczak - życiorys
Maia Sobczak jest z wykształcenia psychologiem, ale ukończyła wiele dodatkowych kursów dokształcających: zaawansowaną "Dietetykę profilaktyczną i leczniczą wg. Tradycyjnej Medycyny Chińskiej", "Zioła w leczeniu powszechnych dolegliwości u dzieci i dorosłych", "Ayurvedic Consultant Course z ramienia Jiva institute w Indiach", "Pedagogika Montessori – zintegrowana edukacja przedszkolna" czy "Psychologię biznesu". Na co dzień jeździ konno i z zapałem ćwiczy jogę.
W 2013 roku Maia Sobczak założyła bloga kulinarnego "Qmam kasze" i jak sama twierdzi jest to ostatni bastion zdrowego stylu życia. W swoich przepisach używa tylko pełnowartościowych produktów. Blog Mai Sobczak "Qmam kasze" ma być zachętą do zmiany nawyków żywieniowych, a co za tym idzie do odnalezienia szczęścia i równowagi w codziennym życiu.
Dodatkowo Maia Sobczak publikuje artykuły o zdrowym odżywianiu i stylu życiu w magazynie Kuchni Zwierciadła oraz portalu NaTemat. Prowadzi też rubrykę kulinarną dla magazynu Joga. Maia Sobczak regularnie organizuje również warsztaty kulinarne oraz konsultacje żywieniowe, na których propaguje zdrowy styl życia.
Maia Sobczak – publikacje
Pierwszą książką Mai Sobczak było wydane w 2015 roku "Qmam kasze, czyli powrót do korzeni". Zbiór bezmięsnych przepisów, dzięki którym czytelnik będzie mógł cofnąć się w czasie do lat swojego dzieciństwa.
W 2017 roku opublikowano "Przepisy na szczęście. Qmam kasze 2", książkę która jest niejako dopełnieniem poprzedniej publikacji napisanej przez Maie Sobczak. Książka zawiera 70 zdrowych i pełnowartościowych przepisów. Autorka przypomina, że odpowiednia dieta wpływa pozytywnie nie tylko na szczupłą sylwetkę, ale również na dobre samopoczucie.
"Qmam kasze. Do ostatniego okruszka" to książka kulinarna skomponowana przez Maię Sobczak w 2018 roku. Tym razem autorka kierowała się zasadą MyNoWaste, polegającą na gotowaniu z produktów znajdujących się już w domowej lodówce. Takie podejście uczy czytelnika ekonomizmu w trakcie przygotowywania posiłków.
Bibliografia |
Podziel się opinią
Komentarze