Trwa ładowanie...
d3epk14

Magdalena Zawadzka

East News
Źródło: East News

Magdalena Zawadzka jest polską aktorką. Najbardziej znana jest z roli Basi Wołodyjowskiej. Była żoną aktora Jana Holoubka.

Kariera Magdaleny Zawadzkiej

Magdalena Zawadzka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała w 1962 roku, będąc jeszcze nastolatką, w filmie „Spotkanie w Bajce”. Wtedy też na planie poznała swojego przyszłego męża. Zawadzka grała na scenie Teatru Dramatycznego i Ateneum w Warszawie. Ma na swoim koncie ponad 30 ról filmowych i 10 serialowych. Pracowała także przy dubbingu.

Życie prywatne Magdaleny Zawadzkiej

Magdalena Zawadzka była dwukrotnie mężatką. Jej pierwszym mężem był Wiesław Rutowicz, operator filmowy. W 1973 roku wyszła za aktora Gustawa Holoubka, z którym ma syna Jana Holoubka. Syn poszedł w ślady rodziców – jest aktorem, operatorem filmowym i reżyserem. Małżeństwo Zawadzkiej i Holoubka zawsze było określane jako idealne, pelne szacunku i miłości.

Książki Magdaleny Zawadzkiej

Magdalena Zawadzka jest autorką trzech książek. Pierwsza książka „Kij w mrowisko” (1999) składa się z dwóch części – biografii aktorki oraz jej felietonów. Dotyczyły one wspomnień aktorki z czasów dzieciństwa i młodości. Kolejną książkę „Gustaw i ja” (2011) Zawadzka napisała po śmierci męża – opisała nieznane dotąd historie i anegdoty ze wspólnego życia. To sentymentalna opowieść pełna ciepłych wspomnień. Wartości książce dodają zdjęcia pochodzące z prywatnych archiwów. Ostatnia książka „Taka jestem i już!” skupia się na dorosłym życiu aktorki – pojawieniu się syna Jana, śmierci ukochanego męża i licznych podróżach.

d3epk14

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3epk14
d3epk14
d3epk14