Trwa ładowanie...
d1tacdy
31-08-2023 10:20

Ludzie na mydło: Mit, w który uwierzyliśmy

książka
Oceń jako pierwszy:
d1tacdy
Ludzie na mydło: Mit, w który uwierzyliśmy
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czy naziści przerabiali ludzi na mydło?

10 maja 1945 roku. Zofia Nałkowska jedzie przez zniszczoną Warszawę. Trzyma w dłoniach depeszę agencji prasowej, w której korespondent donosi o odkryciu w Gdańsku fabryki mydła z ludzkiego tłuszczu. Wraz z innymi członkami komisji, która ma zbadać niemieckie zbrodnie, zmierza na lotnisko i wsiada do samolotu. Leci na Pomorze, by wyjaśnić, co tak naprawdę się wydarzyło.

Pisarka jest wstrząśnięta tym, co zastaje w instytucie anatomicznym profesora Rudolfa Spannera. Po powrocie do stolicy pisze Medaliony. Zbiór opowiadań porusza serca milionów Polaków. Po jego lekturze wszyscy już dobrze wiedzą, że Niemcy podczas wojny przerabiali ludzi na mydło.

O czym nie napisała Zofia Nałkowska? Czym zajmowali się niemieccy anatomowie w Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu? Czy mają krew niewinnych ofiar na rękach?


Śledztwo prowadzi Tomasz Bonek, reporter specjalizujący się w rozwiązywaniu zagadek z czasów II wojny światowej. Dokumentalista wyjaśnia, jak doszło do powstania pierwszego polskiego fake newsa, i odkrywa ciemne strony faszystowskiej medycyny.

Ludzie na mydło: Mit, w który uwierzyliśmy
Numer ISBN

978-83-240-8876-8

Wymiary

150x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

384

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tacdy
d1tacdy
d1tacdy
d1tacdy