Trwa ładowanie...
d1crtrg

Liternictwo. Sztuka pięknego pisania

książka
d1crtrg
Oceń jako pierwszy:
Liternictwo. Sztuka pięknego pisania
Tytuł oryginalny

Creative Lettering and beyond

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Liternictwo. Sztuka pięknego pisania
Materiały prasowe

Naucz się tworzyć liternicze dzieła sztuki. Pomoże ci w tym Liternictwo. Sztuka pięknego pisania, niezwykła, interaktywna książka, pełna twórczych propozycji, zabawnych ćwiczeń i prostych zadań do wykonania krok po kroku. Od nowoczesnej kaligrafii do pisania kredą – odkryjesz różnorodność niepowtarzalnych sposobów przemieniania słów i liter w zachwycające dzieła, które można wykorzystać jako prezenty, ozdoby domu. Zobacz, jak rysować spirale i zawijasy, pisać pędzlem na płótnie, sporządzić kartę dań, zdobić ceramikę i konwertować prace na formę cyfrową, by móc je wydrukować. Prócz tego książka zapewni ci bogactwo inspiracji i pomocnych wskazówek, zachęcając i ucząc w trakcie twojej twórczej podróży literniczej. Znajdziesz tu też liczne strony, na których możesz poćwiczyć, żeby rozwinąć własny styl pięknego pisania.

d1crtrg
Liternictwo. Sztuka pięknego pisania
Numer ISBN

978-83-213-5002-8

Wymiary

220x295

Oprawa

miękka

Liczba stron

144

Język

polski

Fragment

WSTĘP

Od ozdobnych napisów, jak ten po prawej stronie („Ręczne pisanie jest sztuką pięknego wyrażania siebie”) po iluminacje – litery służą do pięknego pisania i rysowania słów. Za pomocą zwykłego ołówka, pióra, kredy lub farby możesz zmienić 32 niewielkie litery w zachwycające dzieła sztuki!

W książce Liternictwo. Sztuka pięknego pisania znajdziesz różnorodne niekonwencjonalne podpowiedzi i propozycje ćwiczeń, a także łatwe do wykonania, krok po kroku, zadania realizowane z wykorzystaniem rozmaitych stylów, narzędzi i technik, od piór i pisaków, akwarel i gwaszy do wypalania w drewnie, a nawet użycia narzędzi cyfrowych! Każde zadanie, propozycja i ćwiczenie opatrzone są instrukcjami i pięknymi, inspirującymi ilustracjami. Pod przewodnictwem czterech utalentowanych artystek, autorek tej książki, nauczysz się tworzyć pismem dzieła sztuki kaligraficznej, wykorzystywać je do wykonania papeterii, prezentów i wielu innych wspaniałych rzeczy.

Tworząc piękne napisy, możesz dowolnie zmieniać reguły typografii. Możesz przekształcać litery i słowa, ustanawiając własne zasady i metody. Puść więc wodze wyobraźni. Twoje litery mogą być oryginalne, kapryśne, eleganckie lub dziwaczne – jakie zechcesz! Podobnie jak inne dziedziny sztuki, piękne pisanie wymaga ćwiczeń. Nie zniechęcaj się, jeśli twoje pierwsze litery nie okażą się takie, jak sobie wyobraziłeś. Po prostu ćwicz, a wkrótce wszelkie linie, kształty i formy będziesz tworzyć zupełnie swobodnie.

Dzięki przykładom liternictwa zawartym w tej książce – i pomocnym wskazówkom artystek – szybko rozwiniesz i po mistrzowsku opanujesz własny, niepowtarzalny styl liter. Pozwól więc pracować wyobraźni ... właśnie zaczynasz swoją przygodę z kaligrafią!

Podziel się opinią

Share
d1crtrg
d1crtrg
d1crtrg
d1crtrg
d1crtrg