Trwa ładowanie...
holderName
holderName

Lisek i prosiaczek (#4). Kropkoza

książka
Oceń jako pierwszy:
Lisek i prosiaczek (#4). Kropkoza
Tytuł oryginalny

Prikkesyken

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Lisek i prosiaczek (#4). Kropkoza
Materiały prasowe

Prosiaczek z zakręconym ogonkiem ma kaszel. Czyżby poważnie zachorował?

Na szczęście o zapaleniu fumfa, leczniczej herbatce ze ślimaków, naparze z glutów z nosa i oczywiście kropkozie dr Girlander wie wszystko. Tylko dlaczego dr Girlander, choć ubrany w biały fartuch, wyposażony w chorobometr i inne bardzo lekarskie przyrządy, jest tak podobny do… Liska?

Nieważne! Bo to i tak najlepszy lekarz w okolicy, który na receptę przepisuje pyszności.

Przeczytajcie o kolejnym, przebiegłym planie tych dwóch przyjaciół, o medycznej promocji dla zwierząt rogatych, a także o leczniczym wpływie marcepanu, kokosanek i oranżady.

„Kropkoza” to już czwarta z trzynastu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku – niezwykłych i pełnych łobuzerskiego humoru historii napisanych przez Bjørna F. Rørvika ze śmiesznymi i szalonymi ilustracjami Pera Dybviga. Poprzednie to: „Kawiarenka pod ptasim ogonem”, „Leśna gazeta” i „Bieg z zagadkami”.

Bjorn F. Rorvik - jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej, wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.

Per Dybvig - malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Artysta nagradzany i wystawiany. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.

Iwona Zimnicka - od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgarda. W 1996 roku zdobyła Nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni Dżokera Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit, przyznany przez króla.

Lisek i prosiaczek (#4). Kropkoza
Numer ISBN

978-83-933886-8-4

Wymiary

210x280

Oprawa

twarda

Liczba stron

44

Język

polski

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
holderName
holderName
holderName