Trwa ładowanie...
d15k830
d15k830

Lisek i prosiaczek. Kawiarenka pod Ptasim Ogonem

książka
Oceń jako pierwszy:
Lisek i prosiaczek. Kawiarenka pod Ptasim Ogonem
Tytuł oryginalny

Kafé Haletippen

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Lisek i prosiaczek. Kawiarenka pod Ptasim Ogonem
Materiały prasowe

Lisek ma nowe hobby – zbiera pióra z ptasich ogonów. Ma nawet album, ale w albumie tylko dwa pióra. Obmyśla więc chytry plan jak zdobyć ich więcej. Wraz ze swoim najlepszym kumplem, Prosiaczkiem z niezakręconym ogonkiem pod chętnie odwiedzanym przez ptaki drzewem otwiera ptasią kawiarenkę, w której płaci się właśnie piórami. Wśród potraw są prawdziwe frykasy: rolada z żuka, zupa z pszczelego mleczka, a nawet mrówki do własnodziobnego zbierania. Wygląda to na mistrzowski plan, dopóki na horyzoncie nie pojawia się żarłoczny, zielonopióry Głodomór.

Seria o Lisku i Prosiaczku z niezakręconym ogonkiem

Kawiarenka pod Ptasim Ogonem to jedna z trzynastu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku. Niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjørna F. Rørvika dopełniają śmieszne, szalone i pełne ekspresji ilustracje Pera Dybviga. W 2005 roku seria otrzymała nagrodę literacką norweskiego ministerstwa kultury. W Polsce ukazały się też Leśna gazeta i Bieg z zagadkami.

Bjørn F. Rørvik

Jeden z najbardziej uznanych i najchętniej czytanych w Norwegii autorów literatury dziecięcej wielokrotnie nagradzany za historie zabarwione zwariowanym humorem i pełne nadzwyczaj oryginalnych pomysłów, wspaniałe do czytania na głos i po cichu przez czytelników w każdym wieku.

Per Dybvig

Malarz, grafik, autor animacji oraz jeden z najwyżej cenionych norweskich ilustratorów literatury dziecięcej. Jest artystą nagradzanym i wystawianym. Jego ilustracje pełne są humoru i rzadkiej, niemal dziecięcej siły wyrazu.

Iwona Zimnicka

Od lat tłumaczy literaturę duńską i norweską. Przełożyła pokaźną liczbę tytułów, od serii kryminałów Jo Nesbo po osławioną Moją walkę Karla Ove Knausgårda. W 1996 zdobyła nagrodę im. Janusza Korczaka polskiej sekcji IBBY za tłumaczenie Przepowiedni Dżokera Josteina Gaardera oraz otrzymała Royal Norwegian Order of Merit przyznany przez króla Haralda V.

Lisek i prosiaczek. Kawiarenka pod Ptasim Ogonem
Numer ISBN

978-83-933886-0-8

Wymiary

210x280

Oprawa

twarda

Liczba stron

44

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d15k830
d15k830
d15k830
d15k830
d15k830