Trwa ładowanie...
dq4dkh5
28-09-2020 09:00

Kwantowy kosmos. Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum

książka
Oceń jako pierwszy:
dq4dkh5
Kwantowy kosmos. Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum
Tytuł oryginalny

Der Quantenkosmos

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

W POSZUKIWANIU FORMUŁY WSZECHŚWIATA

Czy wszechświat ma początek i koniec? Istnieje jeden świat, a może jst ich wiele?

Zależność między grawitacją a fizyką kwantową, związek między siłami w skali mikro a makro – między atomami a planetami i galaktykami, to kwestie kluczowe dla dalszego rozwoju współczesnej fizyki. Zespolenie obu tych światów w jedną teorię grawitacji kwantowej pozwoli stworzyć obraz świata, w którym jest miejsce również dla nas.

Nasz wszechświat zna cztery siły elementarne: trzy na poziomie atomów, a jedną na poziomie planet i galaktyk. Jak można ująć je w jeden spójny model? Współczesna fizyka nieustannie zadaje sobie to pytanie i – jeszcze – nie zna na nie odpowiedzi. Teoria grawitacji kwantowej ma szansę to zmienić.

Claus Kiefer zabiera czytelnika w krótką podróż przez teorię względności i teorię kwantową oraz strzałkę czasu i kosmologię, aby dotrzeć do grawitacji kwantowej i kosmologii kwantowej. Autor wyjaśnia, co kryje się za takimi fenomenami jak czarne dziury, kot Schrödingera, ciemna energia, struny czy funkcja falowa wszechświata, tworząc zarysy nowej teorii i jej odpowiedzi na pytania znajdujące się w centrum zainteresowania współczesnej fizyki.

Claus Kiefer - studiował fizykę i astronomię na uniwersytetach w Heidelbergu i Wiedniu. Jest profesorem fizyki teoretycznej na Uniwersytecie w Kolonii i jednym z czołowych ekspertów kwantowej grawitacji. Autor kilku książek o teorii względności i kosmologii kawntowej.

Kwantowy kosmos. Od wczesnego świata do rozszerzającego się uniwersum
Numer ISBN

978-83-7886-545-2

Wymiary

140x215

Oprawa

miękka

Liczba stron

350

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq4dkh5
dq4dkh5
dq4dkh5
dq4dkh5