Trwa ładowanie...
d1konnr
d1konnr

Księgarnia Akademicka

Logo Księgarni Akademickiej akademicka.pl

Księgarnia Akademicka jest znaną księgarnią i wydawnictwem o ugruntowanej na naszym rodzimym rynku pozycji, istniejącym już od przeszło ćwierćwiecza.

Księgarnia Akademicka - historia

Księgarnia Akademicka istnieje na polskim rynku od 1992 roku i od początku działa w środowisku naukowym Krakowa. To przede wszystkim księgarnia specjalistyczna z licznymi publikacjami naukowymi (w ofercie są również komiksy oraz mapy), a także wydawnictwo. Dodatkowo współpracuje z bibliotekami w Polsce i za granicą, sprowadzając m.in. trudno dostępne tytuły z rabatami. Dyrektorem Księgarni Akademickiej jest Adam Lejczak.

Księgarnia Akademicka - oferta

Każdego roku Księgarnia Akademicka publikuje 100 tytułów książek. Głównie książek profesorskich, prac magisterskich, rozpraw, zarówno doktorskich, jak i habilitacyjnych, fragmentów z sesji naukowych, ksiąg pamiątkowych, periodyków czy opracowań. W ofercie Księgarni Akademickiej znajdziemy ponadto opracowania z humanistyki, nauk prawnych, ścisłych, medycznych i społecznych. To książki z historii, filologii, archeologii, etnologii, językoznawstwa, literaturoznawstwa.

Księgarnia Akademicka – autorzy

Księgarnia Akademicka ma w ofercie nie tylko pozycje z zakresu tradycyjnej literatury, ale również liczne czasopisma, w tym anglojęzyczne, a także e-booki. Wśród autorów Księgarni Akademickiej znajdziemy takie nazwiska, jak Krzysztof Łabędź, Małgorzata Świder, Anna Budzanowska, Judith Butler, Marcin Karas, Przemysław Marcin Żukowski, Mirza Muhammad Hadi Ruswa, Jacek Purchla, Henryk Rzewuski, Piotr Bartula, Joanna Bocheńska. Publikuja tutaj też Jan Prokop, Przemysław Wywiał, Ignacy Chodźko, Jędrzej Świderski, Piotr Hapanowicz, Przemysław Zarubin, Andrzej B. Pernal, Franciszek Ziejka, Małgorzata Kułakowska, Dorota Pietrzyk-Reeves, Aleksander Głogowski oraz Ewa Walerich-Szyman.

Księgarnia Akademicka
Rok powstania

1992

Adres

ul. św. Anny 6

Kod i miasto

31-008 Kraków

Numer telefonu

+48 1243 127 43

Adres WWW strony internetowej

http://akademicka.pl

Podziel się opinią

2
Share

Wydawnictwo

d1konnr
d1konnr
d1konnr
d1konnr
d1konnr
d1konnr
d1konnr