Trwa ładowanie...
d2h7lil

Księga utraconych imion

książka
d2h7lil
Oceń jako pierwszy:
Księga utraconych imion
Tytuł oryginalny

The Book of Lost Names

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Księga utraconych imion
Materiały prasowe

Najnowsza powieść Kristin Harmel szturmem zdobyła listę bestsellerów "New York Timesa".

„Od czasu „Słowika” aż do dziś nie zdarzyło mi się skończyć książki i nie móc mówić ze wzruszenia. Poruszająca i monumentalna.” Fiona Davis

Powieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej.

Pewnego dnia Eva Traube Abrams, bibliotekarka z Florydy, układając książki na półkach zauważa w gazecie niezwykłe zdjęcie. Zamiera... zdjęcie przedstawia książkę, której nie widziała od 65 lat. To dzieło to "Księga utraconych imion".

Artykuł opowiada o szabrowaniu bibliotek przez nazistów w Europie podczas II wojny światowej – co Eva doskonale pamięta – oraz poszukiwaniach, mających na celu odnalezienie ludzi związanych z książką ze zdjęcia. Ów XVIII-wieczny tekst religijny, który ponoć zniknął z Francji w czasie wojny, to niezwykle ciekawy przypadek. Niespodziewanie odnaleziony – został umieszczony w głównej berlińskiej bibliotece. Zawiera pewien szyfr, lecz choć naukowcy łamią głowy, nie potrafią go złamać, ani nie wiedzą, skąd się wziął.

Odpowiedzi na ich pytania zna Eva – lecz czy wystarczy jej sił, aby wrócić do starych wspomnień i pomóc w odnalezieniu osób zaginionych podczas wojny?

d2h7lil
Księga utraconych imion
Numer ISBN

978-83-8139-645-5

Wymiary

135x215

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

400

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d2h7lil
d2h7lil
d2h7lil
d2h7lil
d2h7lil