Trwa ładowanie...
dp30wy9
dp30wy9

Książę w cukierni

książka
dp30wy9
Oceń jako pierwszy:
Książę w cukierni
Materiały prasowe

Dwójka znakomitych bohaterów, szczypta humoru i wdzięk stylu – Marek Bieńczyk, laureat nagrody literackiej Nike, podsuwa nam z pozoru tylko żartobliwą powiastkę o szczęściu. Bo „ze szczęściem są same kłopoty” – mówi Duży Książę, jeden z bohaterów Bieńczyka. I mnoży przykłady owych kłopotów, analizując powody ulotności szczęścia. Jego rozmówczynią jest Kaktusica, dla której szczęście ma smak napoleonki, bajaderki albo szarlotki.

Za sprawą niezwykłych ilustracji Joanny Concejo i oryginalnego projektu (książka ma formę ponad 6-metrowej harmonijki) świat cukierni przechodzi w nowy wymiar – na pogranicze najpiękniejszego snu i jawy. To świat pełen lekkości, ciepła, z nutą marzycielstwa i poezji. Książka-majstersztyk, książka-dzieło sztuki.

„Książę w cukierni” to doskonały prezent na każdą okazję:

• bo to książka o szczęściu z życzeniami szczęścia (w formie dziesiątek czterolistnych koniczynek na odwrocie harmonijki)

• bo można ją spersonalizować – możesz dodać własne rysunki lub życzenia na stronach z czterolistnymi koniczynkami)

• bo można ją czytać i rozmyślać

• bo można ją rozłożyć na 6,5 metra i jako dzieło sztuki prezentować w swojej domowej galerii

Joanna Concejo za ilustracje do książki „Książę w cukierni” otrzymała prestiżową nagrodę główną polskiej sekcji IBBY i tytuł „Najlepsza Książka Roku 2013” w kategorii: Grafika.

dp30wy9
Książę w cukierni
Numer ISBN

978-83-61488-18-7

Wymiary

140x320

Oprawa

twarda

Liczba stron

92

Język

polski

Podziel się opinią

Share
dp30wy9
dp30wy9
dp30wy9
dp30wy9
dp30wy9