Trwa ładowanie...
d1obhqr
d1obhqr

Bez tabu. Nastoletni tryglodyci

książka
Oceń jako pierwszy:
Bez tabu. Nastoletni tryglodyci
Tytuł oryginalny

Les Adolescents troglodytes

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Bez tabu. Nastoletni tryglodyci
Materiały prasowe

Adèle jest kierowcą szkolnego busa kursującego pomiędzy wioskami rozsianymi po dziewiczych terenach płaskowyżu. Wozi do szkoły grupę dzieci i nastolatków, których złożone losy przeplatają się z opowieścią o jej własnym życiu. Podczas jazdy, często przy silnym wietrze i zamieci, przez jej głowę przetaczają się wspomnienia, myśli i marzenia; młodzi pasażerowie z tyłu głośno się śmieją, kłócą, przysypiają w ciszy. Adèle wspomina siebie w tym wieku, swoje źle dopasowane ciało, bolesne dorastanie. Bo Adèle jest dziewczyną, która urodziła się w ciele chłopca. Ani „starszaki”, ani „maluchy” nie mają pojęcia o jej przeszłości. Urodziła się w gospodarstwie w głębi płaskowyżu, mieszkała tam z rodzicami i młodszym bratem Axelem, potem zniknęła, by w końcu wrócić – w nowym ciele, przez nikogo nierozpoznana, anonimowa. Dużo myśli o Axelu, który nigdy nie zaakceptował kobiety w swoim starszym bracie.

Pewnego zimowego popołudnia burza śnieżna i ogromne zaspy na drodze uniemożliwiają dalszą jazdę. Adèle i jej pasażerowie opuszczają pojazd i szukają schronienia przed nocą. Znajdą je w jaskini, na skraju jeziora powstałego w kraterze wulkanu...

Subtelna narracja Emmanuelle Pagano wypływa wprost z serca. Autorka opowiada nam historię miłości, która z jednej strony jest niepokojąca, z drugiej – ożywcza i ocalająca.

Niezależnie od tego, czy opisuje fizyczne tortury i cierpienie ciała, czy pejzaż gór w Ardèche, jej pisarstwo to zmysłowość w czystej formie. („Télérama”).

Wspaniała powieść, żarliwa, kojąca. („Le Soir”)

Bez tabu. Nastoletni tryglodyci
Numer ISBN

978-83-61488-23-1

Wymiary

140x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

224

Język

francuski

Podziel się opinią

Share
d1obhqr
d1obhqr
d1obhqr
d1obhqr
d1obhqr