Trwa ładowanie...
dbx4vx0

Krzysztof Ziemiec

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY

Krzysztof Ziemiec jest dziennikarzem, który prowadzi autorskie programy w TVP Info.

Krzysztof Ziemiec — biografia

Krzysztof Ziemiec urodził się 26 czerwca 1967 roku w Warszawie. Studiował na Wydziale Inżynierii Środowiska na Politechnice Warszawskiej. W międzyczasie brał udział w zajęciach w polsko-amerykańskim studium dziennikarskim.

Od 1994 do 2002 roku Krzysztof Ziemiec pracował jako dziennikarz w Programie III Polskiego Radia. Następnie prowadził serwisy informacyjne w TVN (m.in. Magazyn 24), TVP 1 (m.in. był prezenterem Wiadomości), TVP 2 (m.in. prowadził główne wydanie Panoramy) oraz TV Puls.

W czerwcu 2008 roku Krzysztof Ziemiec uległ ciężkiemu wypadkowi. Oblał się płonącą parafinę, ratując tym samym z pożaru żonę i dzieci.

Do pracy wrócił w grudniu 2009. Krzysztof Ziemiec jako prezenter współpracuje z TVP 1 oraz TVP Info prowadząc m.in. programy Dziś wieczorem, Gość wiadomości oraz Kwadrans polityczny.

Krzysztof Ziemiec — książki

Krzysztof Ziemiec jako autor zadebiutował w 2010 roku. Po sukcesie programu Niepokonani, w którym różni ludzie opowiadali o traumatycznych wydarzeniach, dziennikarz postanowił napisać o tym książkę. Przeprowadził wywiad m.in. z Kubą Błaszczykowskim, Jerzym Stuhrem, ojcem Kamili Skolimowskiej, Radosławem Pazurą, Moniką Kuszyńską czy mężem Agaty Mróz, Jackiem Olszewskim. Książka "Niepokonani" to zapis doświadczeń oraz próba rozrachunku z traumatycznymi wydarzeniami.

W 2010 roku ukazał się wywiad-rzeka z Krzysztofem Ziemcem "Wszystko jest po coś", który przeprowadziła Mira Suchodolska. Dziennikarz opowiada o wypadku oraz walce o zdrowie i rodzinę.

Krzysztof Ziemiec z Markiem Maciejczakiem przeprowadzili wywiad z filozofem Andrzejem Półtawskim, który przyjaźnił się z Janem Pawłem II, a także współpracował z Romanem Ingardenem. Książka jest zatytułowana "Filozofia dla życia".

W 2013 roku ukazały się również rozważania Krzysztofa Ziemca pt. "Droga zbawienia" dotyczące Drogi krzyżowej, która przeszła ulicami Warszawy w 2012 roku pod przewodnictwem kardynała Kazimierza Nycza.

W 2014 roku nakładem Wydawnictwa M ukazały się wywiady Krzysztofa Ziemca ze znanymi osobami. "Rozmowy z dystansu" to nie tylko portrety Anny Dymnej, Pawła Kukiza, Hanny Suchockiej, Jarosława Kaczyńskiego, Normana Daviesa, kardynała Stanisława Dziwisza czy księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, ale również ciekawostki z ich życia, a także radość, jaką daje im pomoc innym.

W październiku 2014 roku została wydana książka "Warto być dobrym", w której Krzysztof Ziemiec rozmawia z różnymi ludźmi, dla których dobro jest wartością nadrzędną.

30 października 2017 roku miała premierę najnowsza publikacja Krzysztofa Ziemca "Wysiedleni. Akcja Wisła 1947", w której autor przedstawia akcję wysiedleńczą Ukraińców z południowo-wschodniej Polski.

Krzysztof Ziemiec
Data urodzenia

26.06.1967

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
dbx4vx0

Podziel się opinią

5
4

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbx4vx0
dbx4vx0
dbx4vx0