Trwa ładowanie...
d4m8gzz

Krzysztof Kochański

Autor około czterdziestu opowiadań, w większości science fiction i fantasy, opublikowanych w wielu pismach, niekoniecznie związanych z fantastyką, głównie jednak w Fantastyce, Nowej Fantastyce, Fenixie, Science Fiction. Na podstawie dwu z nich zrealizowano słuchowiska radiowe ("Kabała", "Wesołych Świąt"). Pojedyncze opowiadania zostały przetłumaczone na węgierski, rosyjski, czeski, litewski i niemiecki ("Kabała", "Zabójca czarownic", "D.L.NET").
W latach 2000/2001 współpracował z miesięcznikiem „Twój Dobry Humor”, gdzie zamieszczał krótkie formy fantastyczno-satyryczne. Wydał tomik autorski opowiadań pt. "Zabójca czarownic" (1986), wydany również w Czechach („Lovec čarodĕjnic”), rozszerzony w stosunku do wydania polskiego o kilka innych tekstów. Jego opowiadania znalazły się w siedmiu antologiach opowiadań krajowych, z których najważniejsze to „Dira neccesitas”, „Jawnogrzesznica” i „Wizje alternatywne”(nr 1 i 3), jednej antologii rosyjskiej („Istriebitiel wied'm”), jednej czeskiej („Maladie”) i jednej niemieckiej („Reptilienliebe”).

Krzysztof Kochański
Data urodzenia

17.10.1958

Miejsce urodzenia

Słupsk, Polska

Bibliografia
d4m8gzz

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m8gzz
d4m8gzz
d4m8gzz
d4m8gzz

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj