Trwa ładowanie...
d17ciyd
15-04-2010 00:00

Baszta Czarownic

książka
Oceń jako pierwszy:
d17ciyd
Baszta Czarownic
Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Główna bohaterka, Magda Papisten, studentka i mieszkanka Słupska spędziła noc poza akademikiem. A potem udała się prosto do pracy. Kto wie, jak potoczyłyby się dalsze wydarzenia, gdyby wróciła przedtem do Domu Studenta? Ale gdy pojawia się w Baszcie Czarownic, zostaje napadnięta. Napastnikiem jest Zły. Magdzie udaje się uciec, ale wkrótce dochodzi do następnego spotkania, tym razem ze Złym i Dobrym, którzy oznajmiają jej, że została wybrana. Wybrana do odegrania ważnej roli. Magda ma dwa wyjścia: wybrać ofertę Złego lub ofertę Dobrego. Pierwsza oferta jest wyjątkowo korzystna, druga niesie wielką niewiadomą i poważne ryzyko, że wszelkie wysiłki pójdą na marne. Przyjęcie pierwszej, wiąże się z wyjazdem na parę dni z miasta i bogactwem, druga – to ryzyko śmierci.

Krzysztof Kochański z sukcesem wplata zajmującą intrygę w realia historyczne polskich „polowań na czarownice”. Treścią książki jest gra przedstawicieli „dobra” i „zła” , którzy dla osiągnięcia swoich prywatnych celów wykorzystują niczego nieświadomych mieszkańców Słupska. Rzeczywistość miesza się tu z innym wymiarem, a prawa fizyczne nie działają tak jak powinny. Ale czy maja prawo?

Owszem, bowiem __Baszta Czarownic to przykład gatunku określanego mianem urban fantasy. Książka, w której znajdujemy i współczesną opowieść o ludzkich problemach i intrygę godną najlepszych pisarzy powieści detektywistycznych i, oczywiście, ponadczasowy dylemat walki dobra ze złem, znany nam od dzieciństwa. To książka, która wciąga od pierwszej strony i nie wypuszcza czytelnika aż do zapierającego dech w piersiach finału.

Atrakcję książki stanowi, oprócz wciągającej intrygi również fakt, że akcja powieści rozgrywa się w rzeczywistych miejscach Słupska, znanych z powiązania z magią. Baszta Czarownic to zbudowana w XV w. wieża, przebudowana następnie w wieku XVIII na więzienie, przeznaczone głównie dla kobiet posądzonych o czary. W wielu popularnych przewodnikach po Słupsku pisze się o Trinie Papistin (Papisten), jako o ostatniej kobiecie, która została skazana za czary i utożsamia się ją z budynkiem Baszty Czarownic - jako miejscem kaźni. Akcja powieści rozgrywa się też w innych historycznych miejscach Słupska: Zamku Książąt Pomorskich-muzeum Witkacego, spichlerzu Richtera i murach obronnych z Bramą Młyńską.

Baszta Czarownic
Numer ISBN

83-89004-53-4

Wymiary

115x185

Gatunek

Fantasy & SF

Oprawa

1

Liczba stron

232

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17ciyd
d17ciyd
d17ciyd