Trwa ładowanie...
d4gho8b
d4gho8b

Krzysztof Jaworski

Zdjęcie autora

Krzysztof Jaworski publikuje prozę i poezję w polskich oraz zagranicznych czasopismach. Ma na koncie również kilka książek.

Krzysztof Jaworski – życiorys

Krzysztof Jaworski to kielecki historyk literatury. A także znany w Polsce poeta, prozaik oraz dramaturg. Jeden z jego dramatów wystawiono na scenie teatralnej. Krzysztof Jaworski ma udział w publikacjach naukowych, publikacjach zbiorowych, antologiach, a jego utwory ukazały się w prasie m.in. w ”Dialogu”, ”Tygodniku Powszechnym” oraz ”Twórczości”, a także w białostockich ”Kartkach”, lubelskim ”Akcencie” i krakowskim ”brulionie”.

Krzysztof Jaworski – książki

Z publikacjami Krzysztofa Jaworskiego możemy się zapoznać na dużą skalę od 1992 roku. Pojawiają się one na polskim rynku literackim dzięki nakładowi takich oficyn, jak Biuro Literackie Wydawnictwo, Miniatura, Agencja Komputerowa Grzegorz Dąbkowski, Państwowy Instytut Wydawniczy, Kartki czy Iskry Wydawnictwo. Krzysztof Jaworski podejmuje się pisania zarówno poezji i aforyzmów, jak i prozy – powieści i opowiadań, a także biografii, tak jak ta Brunona Jasieńskiego.

Krzysztof Jaworski – nagrody

Krzysztof Jaworski był w 2014 roku nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza. Pokonał go zwycięzca statuetki, Jerzy Pilch ze swoją książką opublikowaną nakładem stołecznego Wydawnictwa Wielka Litera.

Podziel się opinią

1
Share
d4gho8b
d4gho8b
d4gho8b
d4gho8b