Trwa ładowanie...
d3wm1ci

Krótka historia wikingów

książka
d3wm1ci
Oceń jako pierwszy:
Krótka historia wikingów
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Krótka historia wikingów
Materiały prasowe

Maciej Dusza ukończył informatykę na Uniwersytecie Warszawskim i od tego czasu pracuje zawodowo w branży IT. Historią interesuje się od najmłodszych lat, zwłaszcza starożytnością i epoką wikingów. Jego hobby to nurkowanie.
Książka przedstawia historię owianych legendą wikingów – łupieżców ze Skandynawii, którzy stali się postrachem średniowiecznej Europy.
Autor w niezwykle przejrzysty sposób opisuje warunki życia Skandynawów, historyczne tło towarzyszące narodzinom wikingów oraz motywacje, które pchnęły ich ku zamorskim wyprawom.
Z "Krótkiej historii wikingów" dowiesz się, jak żyli i w co wierzyli średniowieczni Skandynawowie. Poznasz także tajemnice ich sukcesu: czy o zwycięstwach decydowała niezwykła taktyka, psychologiczne podejście do wroga, a może po prostu nieudolność europejskich władców.
Autor opisuje losy wikingów począwszy od VIII aż do XI wieku – do końca podbojów. Rozprawia się także z mitami, które przez wiele lat wokół nich narosły. W książce znajduje się również imponująca kronika najazdów, która pokazuje, jak daleko posuwali się wojownicy ze Skandynawii.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych kulturą oraz historią walecznych ludzi z Północy.

d3wm1ci
Krótka historia wikingów
Numer ISBN

978-83-8159-388-5

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

252

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d3wm1ci
d3wm1ci
d3wm1ci
d3wm1ci
d3wm1ci