Trwa ładowanie...

"Król" Szczepana Twardocha wyróżniony przez "The Times". Książka zbiera wszędzie świetne recenzje

Szczepan Twardoch ma ogromny powód do dumy. Brytyjski "The Times" uznał "Króla" książką kwietnia 2020 w kategorii powieść historyczna. Ale to nie koniec

"Król" Szczepana Twardocha wyróżniony przez "The Times". Książka zbiera wszędzie świetne recenzjeŹródło: ONS.pl
d17y6zc
d17y6zc

Szczepan Twardoch otrzymał wielkie wyróżnienie ze strony jednego z największych dzienników na świecie, brytyjskiego "The Times". Gazeta uznała "Króla" za najlepszą powieść historyczną kwietnia 2020 r. "King of Warsaw", przekład książki wspomnianej książki polskiego pisarza, ukaże się już 21 kwietnia nakładem wydawnictwa Amazon Crossing. Tytuł został doceniony przez recenzentów z całego świata.

"Zwieńczenie powieści oferuje zaskakujące spojrzenie na porażkę narratora, który próbował pogodzić się z przeszłością" - czytamy w recenzji "Publishers Weekly".

"Prowadzona z bezwzględną energią, pierwsza powieść Twardocha dostępna w języku angielskim równocześnie zdumiewa i łamie serce czytelnika" - napisał recenzent "Kirkus Reviews".

ZOBACZ TAKŻE: Prolog: zestawienie najciekawszych książek na stulecie niepodległości

W Polsce "Król" ukazał się w 2016 r. Powieść zebrała pochlebne opinie ze strony krytyków, a także wśród czytelników. Książka Twardocha sprzedała się bowiem w 100 tys. egzemplarzy. Pomimo doniesień o plagiacie sam autor był za nią m.in. nominowany do Nagrody Literackiej "Gdynia".

d17y6zc

- Ta książka jest o przemocy. Nie o przedwojennej Warszawie, nie o Polakach i Żydach ani o rodzącym się faszyzmie. Jest i miała być o przemocy. I o tym, jak ludzie zadają sobie ból na mnóstwo wymyślnych sposobów – i niekoniecznie pięściami – mówił Szczepan Twardoch w jednym z wywiadów.

Jeszcze w tym roku ukażę się ekranizacja książki polskiego autora. Za reżyserię serialu na podstawie "Króla" odpowiadać będzie Jan P. Matuszyński ("Ostatnia rodzina", "Wataha"), a za scenariusze poszczególnych odcinków - Łukasz M. Maciejewski, Dana Łukasińska oraz sam Szczepan Twardoch. W produkcji w rolach głównych wystąpią Michał Żurawski oraz Kacper Olszewski.

d17y6zc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17y6zc