Trwa ładowanie...
d3x4aa7
15-04-2010 00:00

Kreatywna mandala

książka
Oceń jako pierwszy:
d3x4aa7
Kreatywna mandala
Tytuł oryginalny

Creating Mandalas: For Insight, Healing and Self-expression

Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Mandalą może być każdy okrągły, spontanicznie stworzony rysunek. Zawarte w nim barwy, formy, ich układy i wzajemne relacje odzwierciedlają psychiczny stan ich autora.

Komponowanie mandali, któremu towarzyszy wyciszenie umysłu, jest rodzajem kontemplacji, wyprawą w głąb własnej psychiki, spotkaniem z jaźnią. Książka Susanne Fincher podaje systematyczne, lecz otwarte instrukcje dotyczące tworzenia tych rysunków oraz sugestie co do ich interpretacji, prowadzącej do lepszego poznania samego siebie.

Tworzenie mandali jest zadziwiającą przygodą. Biorąc do ręki farby lub kredki, ze zdumieniem odkryjesz istnienie ustrukturyzowanej symboliki swojej własnej nieświadomości, a także jej łączność z uniwersalnymi symbolami ludzkości. W twoich rysunkach pojawią się motywy i schematy, których znaczenie dla twojego życia będą z niepokojącą precyzją tłumaczyć starożytne, średniowieczne i nowożytne tradycje wielu kultur. Każdy z nas jest cząstką ludzkości, żyjącej i rozwijającej się nieprzerwanie od tysiącleci jako jeden organizm. Obecność w tobie przebogatego doświadczenia całego gatunku ludzkiego nigdy nie ujawnia się wyraźniej niż w tworzeniu mandali.

Kreatywna mandala
Numer ISBN

978-83-7229-176-9

Wymiary

145x205

Gatunek

Parapsychologia i ezoteryka

Oprawa

1

Liczba stron

216

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3x4aa7
d3x4aa7
d3x4aa7