Trwa ładowanie...
d1rhoq4
d1rhoq4

Korzenie i Wielkie wody

książka
Oceń jako pierwszy:
d1rhoq4
Korzenie i Wielkie wody
Materiały prasowe
Korzenie i Wielkie wody

Książka "Korzenie i Wielkie wody" jest literackim dokumentem epoki, a zarazem przepięknym opisem morskich ekspedycji naukowych. W pierwszej części "Korzenie" zostały zawarte autorskie wspomnienia z silnym pokładem genealogii polskich rodów - ziemiańskiego i mieszczańskiego - z poleskich kresów wschodnich, okolic Pińska i Brześcia nad Bugiem. Wspomnienia opisują okres przed wybuchem, w trakcie, a także po wybuchu II wojny światowej. Przedstawione w książce zdarzenia były częstym scenariuszem dziejów polskich rodzin: represje radzieckie, zsyłki na Syberię lub inne "odległe rejony", zakończone najkorzystniejszym scenariuszem - repatriacją.

Druga część "Wielkie wody" zawiera opisy wielomiesięcznych wypraw na morskie akweny wodne. Te same rejsy relacjonowane są przez dwóch uczestników - Polaka i Rosjanina, połączonych więzami przyjaźni i wspólnych zainteresowań badawczych. Teksty Profesora Menshutkina znajdują się w książce w dwóch wersjach - oryginalnej (rosyjskiej), a także polskiej, przetłumaczonej przez Profesora Klekowskiego, z zachowaniem fragmentów pieśni i wierszy w języku oryginalnym.

Ponadto teksty w obu częściach książki moją obfitą dokumentację fotograficzną, która prezentowana jest w formie cyfrowej na dołączonej, dodatkowo płatnej, płycie CD.

Korzenie i Wielkie wody
Numer ISBN

978-83-62993-01-7

Wymiary

170x240

Oprawa

miękka

Liczba stron

410

Język

polski

d1rhoq4

Podziel się opinią

Share
d1rhoq4
d1rhoq4

d1rhoq4
d1rhoq4
d1rhoq4