Trwa ładowanie...
d448243
15-04-2010 00:00

Konie i kuce

książka
Oceń jako pierwszy:
d448243
Inne
Źródło: Inne

Popularne powiedzenie mówi „Koń jaki jest, każdy widzi”. Okazuje się jednak, że umiejętność rozpoznania konia nie idzie w parze z wiedzą o tym pięknym i majestatycznym zwierzęciu, które towarzyszy ludzkości w pracy i rozrywce już od ponad 3000 lat.

Pomimo postępującej motoryzacji oraz automatyzacji ogromnej sfery naszego życia koń nadal fascynuje niezliczone rzesze ludzi poszukujących w obcowaniu z tym zwierzęciem ucieczki od techniki, pośpiechu, stresu – jednym słowem - od cywilizacji. Dla takich właśnie osób wydawnictwo Larousse Polska przygotowało Poradnik Encyklopedyczny Konie i kuce (nauka, jeździectwo, opieka, anatomia, rasy).

Poradnik Encyklopedyczny Konie i kuce - jak pisze w przedmowie jego redaktor Bertranda de Perthuis - skierowany jest do wszystkich miłośników koni, do jeźdźców zarówno początkujących, jak i doświadczonych. Dzięki współpracy wielu specjalistów (przewodnik) prezentuje rozmaite aspekty jeździectwa, od zagadnień najbardziej ogólnych po szczegółowe, nie pretendując przy tym do wyczerpania tematu, jako że nikt nie może powiedzieć, że o koniach wie już wszystko.

Kompletny słowniczek wyjaśni używane w jeździectwie terminy, tak specjalistyczne, jak i przyjęte zwyczajowo. A co najważniejsze, cała książka kładzie nacisk na konieczność „zrozumienia konia”, co wymaga otwartości, dialogu, opanowania… i oczywiście pracy, jako że jeździectwo jest wspaniałą szkołą życia.

Poradnik Encyklopedyczny Konie i kuce składa się z sześciu części poświęconych nie tylko samemu koniowi, jego anatomii i psychologii, ale również wielu aspektom jego funkcjonowania w środowisku oraz uczestnictwu w życiu człowieka.

Wedza o koniu – jak zrozumieć jego zachowania, charakter i zwyczaje.
Jeździectwo – nauka jazdy na koniu, wyścigi, konkursy, woltyżerka, tresura.
Codzienna opieka nad koniem – koń na pastwisku i w boksie, żywienie transport, rady dla kupujących.
Anatomia, hodowla i rasy – choroby i leczenie, reprodukcja, chów źrebiąt, szczegółowe opisy kilkudziesięciu ras koni i kuców.
Wokół konia – instytucje i organizacje, szkolenie hodowców, lekarzy weterynarii, instruktorów jazdy, dżokejów.

Całość uzupełnia słowniczek najważniejszych i najczęściej spotykanych terminów związanych z końmi, pozwalający rozszyfrować żargon fachowych „koniarzy”.

Konie i kuce
Numer ISBN

83-89181-17-7

Wymiary

220x285

Gatunek

Hobby,Poradniki

Oprawa

6

Liczba stron

376

Podziel się opinią

1
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d448243
d448243
d448243