Trwa ładowanie...
d4f60gu
06-08-2012 00:00

Kolej Wolsztyn – Luboń (Poznań)

książka
Oceń jako pierwszy:
d4f60gu
Kolej Wolsztyn – Luboń (Poznań)
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Książka Kolej Wolsztyn – Luboń (Poznań) to pierwsza monografia przedstawiająca jedną z najciekawszych linii kolejowych Wielkopolski, w której syntetycznie ukazano jej dzieje od momentu powstania do czasów współczesnych. Problem realizacji linii oparty został na niepublikowanych dotąd niemieckojęzycznych źródłach historycznych. Dworce kolei budowanej w pierwszej dekadzie XX wieku otrzymały oryginalne rozwiązania architektoniczne, wyrażające ducha pruskiego budownictwa kolejowego. Na drodze do powstania prezentowanej linii stało wiele przeciwności natury narodowościowo-politycznej, wynikających z ówczesnych relacji niemiecko-polskich.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z dziejami znanej i cenionej kolei, która obecnie cieszy się ogromną popularnością, m.in. dzięki corocznym paradom parowozów w Wolsztynie.

Pozycja przygotowana przez dr. Przemysława Dominasa, specjalizującego się w zakresie dziejów komunikacji i transportu w Niemczech, została wzbogacona licznymi ilustracjami przedwojennymi i z okresu powojennego, mapami, rozkładami jazdy oraz zdjęciami ukazującymi obecny stan infrastruktury omawianej kolei.

Kolej Wolsztyn – Luboń (Poznań)
Numer ISBN

978-83-7729-089-7

Wymiary

210x295

Gatunek

Motoryzacja,Historia Polski,Technika i mechanika

Oprawa

6

Liczba stron

100

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f60gu
d4f60gu
d4f60gu